Reklamsız Sözcü

Kars Haberi: Mehmetçiğe moral için kar üstünde cirit gösterisi

Mehmetçiğe moral için kar üstünde cirit gösterisi

android-time 10:27 30 Kasım 2016
Mehmetçiğe moral için kar üstünde cirit gösterisi
Mehmetçiğe moral için kar üstünde cirit gösterisi

KARS’ın Selim ilçesi'nde askerden izine gelen Mehmetçiklere moral vermek için arkadaşları kar üstünde atlı cirit gösterisi düzenledi.
Selim'e bağlı bağlı Hasbey Köyü'nden Coşkun Tıp askerden izinli gelince, Atlı Spor Kulübündeki arkadaşları Coşkun Tıp'ın şahsında tüm Mehmetçikler onuruna cirit müsabakası düzenledi. Allahu Ekber Dağlarının eteğinde, çevre köylerden gelenlerin katılımı ile yapılan cirit karşılaşması büyük ilgi gördü. Nefes kesen cirit gösterisini izleyen vatandaşlar, üşümemek için ateş yaktı. Köy meydanındaki cirit alanının karlı olması gösteriyi renklendirdi. Atların zaman zaman kayarak düşmesi sonucu biniciler zor anlar yaşadı. Aynı zamanda Atlı Spor Kulübü üyesi olan Coşkun Tip de cirit gösterisinde hünerlerini sergiledi.
Hasbey Köyü Atlı Spor Kulübünden Vedat Karga, "Arkadaşımız Coşkun vatani görevini yaparken izinli geldi. Coşkun ve şahsında tüm Mehmetçiler için atlı cirit müsabakası düzenledik. Gösteri niteliğindeki maçla Coşkun'a ve şahsında Mehmetçiklere moral vermek istedik" diye konuştu.
Kendisi de gösterni yapan asker Coşkun Tip de, "Arkadaşlarımın jesti karşısında gurur duydum, çok mutlu oldum" dedi.

 

DHA

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more