Reklamsız Sözcü

İstanbul Haberi: Mimarlar Fidel Castro anısına Küba Elçiliği'ni ziyaret etti

Mimarlar Fidel Castro anısına Küba Elçiliği'ni ziyaret etti

android-time 15:01 29 Kasım 2016
Mimarlar Fidel Castro anısına Küba Elçiliği'ni ziyaret etti
Mimarlar Fidel Castro anısına Küba Elçiliği'ni ziyaret etti

Mimarlar Odası Ankara Şubesi, Küba’nın efsanevi lideri Fidel Castro'nun hayatını kaybetmesi sonrası Küba Cumhuriyeti Büyükelçiliği'ni ziyaret etti.

Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan, Mimarlar Odası üye ve yöneticilerinin Küba Devrimi'nin lideri Fidel Castro’nun hayatını kaybetmesi nedeniyle Küba’nın Ankara Büyükelçiliği’ni ziyaretinde, Büyükelçi Alberto Gonzalez Casals ile görüşmesinin ardından büyükelçilikte açılan deftere şunları yazdı:

"Sayın Alberto Gonzales Casals Küba Büyükelçisi. 1919’dan 1959’a Banırma’dan Granma’ya Atatürk’ün Türkiyesi’nden Küba Devrimi’nin öncüsü Fidel Castro’ya kadar uzanan büyük bir umuttur DEVRİM… Küba Devrimi’nin öncü, efsanevi lideri Fidel Castro’nun vefatının derin üzüntüsü içerisinde Küba halkının acısını yüreğimizde hissediyoruz. Tainolar’dan bu yana Küba topraklarında tohumlanan 1959’da Fidel Castro ve yoldaşlarıyla şekillenen devrim ideali dünya için, hepimiz için ışık olmaya devam edecektir. Hasta Siempre Fidel…"

Öte yandan 9 Aralık’ta Küba Büyükelçiliği’nin katılımıyla Mimarlar Odası Sergi Salonu’nda Fidel Castro anısına sergisi açılacağı duyuruldu.

(lı)

DHA

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more