Reklamsız Sözcü

Mardin Haberi: Nusaybin'de 5 PKK'lı terörist ölü ele geçti (2) yeniden

Nusaybin'de 5 PKK'lı terörist ölü ele geçti (2) yeniden

android-time 17:34 29 Kasım 2016
Nusaybin'de 5 PKK'lı terörist ölü ele geçti (2) yeniden
Nusaybin'de 5 PKK'lı terörist ölü ele geçti (2) yeniden

MARDİN'in Nusaybin İlçesi'nde güvenlik güçlerinin PKK'ya yönelik hava destekli operasyonunda, aralarında bölücü örgütün 'Gri Listede' aranan sözde Mardin sorumlusunun da bulunduğu 5 terörist ölü ele geçirildi.
Sabah saatlerinde Nusaybin'e bağlı Akarsu, Koruköy, Yavruköy ve Küçükkardeş mahalleleriyle birlikte sokağa çıkma yasağının ardından Büyükkardeş Mahallesi kırsalında tespit edilen PKK'lı grubun etkisiz hale getirilmesi amacıyla hava destekli operasyon başlatıldı. İnsansız hava araçlarının tespit ettiği PKK'lı grubun bulunduğu bölge havadan ateş altına alındı. Daha sonra karadan da jandarma ve polis özel harekat timlerinin sevk edildiği bölgede PKK'lı teröristler ile güvenlik güçleri arasında çatışma çıktı. Öğlen saatlerine kadar süren çatışmada, 5 terörist öldürüldü.
Ölü ele geçirilen teröristler arasında 'Gri listede' 300 bin lira ödülle aranan ve örgütün sözde Mardin sorumlusu olan 'Seyit Reşo' kod adlı PKK'lı Hasan Turan'ın da bulunduğu açıklandı. Teröristlere ait çok sayıda silah ve mühimmat ele geçti.
VALİLİK AÇIKLAMASI
Nusaybin İlçesi'ne bağlı 5 mahallede sokağa çıkma yasağının ilan edilmesinin arıdından düzenlenen operasyon sonuçlarıyla ilgili Mardin Valiliği tarafından yapılan yazılı açıklamada, "Nusaybin İlçesi Büyükkardeş Mahallesi Mevkiinde 29.11.2016 Salı günü icra edilen Şehit Güvenlik Korucusu Hasan Gündüz Operasyonu’nda, aralarında Mardin sorumlularının da olduğu değerlendirilen 5 bölücü terör örgütü mensubu etkisiz hale getirilmiştir. Bölücü terör örgütü mensupları ile birlikte; 2 adet M-16 piyade tüfeği, 3 kalaşnikof piyade tüfeği, 1 uzi marka makinalı tabanca, 1 tabanca, 8 el yapımı patlayıcı devre düzeneği, 2 el bombası, silahlara ait çok sayıda mühimmat ve örgütsel doküman ele geçirilmiştir. Vatandaşlarımızın, huzur ve güvenliğinin sağlanmasına yönelik faaliyetlerin kararlılıkla devam edeceği kamuoyuna saygı ile duyurulur" denildi.

 

DHA

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more