Reklamsız Sözcü

Erzurum Haberi: Palandöken'de meşaleli açılış

Palandöken'de meşaleli açılış

android-time 11:15 1 Aralık 2016
Palandöken'de meşaleli açılış
Palandöken'de meşaleli açılış

 PALANDÖKEN kayak merkezi, düzenlenen törenle yeni sezona 'Merhaba' dedi. Gece kayağını başlatan Sway Otel'in geleneksel hale getirdiği meşaleli kayak ve havai fişek gösterisi beğenildi.
Dünya Üniversiteler Kış Oyunlarını 2011'de yapan, yapay kar sistemleri ile donatılmış Palandöken ve Konaklı Kayak Merkezleri, Türkiye'nin ilk ve tek atlama kuleleri, buz hokeyi, paten, Curling, Short Track salonları, Kandilli Biatlon ve Kayaklı Koşu merkezleri ile kış sporlarında iddialı olarak yeni bir sezona daha girdi. 'Palandöken'de 1 Aralık'tan itibaren gece- gündüz kayak yapılır' parolasını sahiplenen Sway Otel'e ait 4 kilometre uzunluğundaki aydınlatılmış pistlerde sezonun ilk kayağı yapıldı. Meşaleli kayak ve havai fişek gösterisi altında yapılan gösteri, büyük alkış topladı.
Kayak sezonu açılışında Vali Seyfettin Azizoğlu, Palandöken'de 1 Aralık'ta başlayan kayak sezonunun Nisan ayının son günlerine kadar devam edeceğini bildirdi. Şubat ayında 2017 Avrupa Gençlik Olimpik Kış Oyunlarının (EYOF) Erzurum'da düzenleneceğini, bu konudaki hazırlıkların tamamlandığına dikkati çeken Vali Azizoğlu, "Kayak merkezlerimiz hazır hale getirildi. Yerli ve yabancı misafirlerimiz güzel bir kayak sezonu geçirecek" diye konuştu.
Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen ise yeni sezonun hayırlı ve uğurlu olması dileğinde bulundu. Pistlerin hazır olduğuna işaret eden Mehmet Sekmen, ulusal ve uluslararası düzeyde olan tüm kayakçıları Erzurum'a davet etti. 'Kış ve kayak' deyince insanların aklına Erzurum'un geldiğini hatırlatan Başkan Sekmen, "Anadolu'muzun bu serhat şehrine bütün sporseverleri davet ediyoruz. Gelsinler tatillerini burada geçirsinler" dedi.
Palandöken Sway Otel Genel Müdür Yardımcısı Ömer Akca, Türkiye'de ilk kayak sezonunu Palandöken'de açmanın gururunu yaşadıklarını söyledi. Akça, şöyle konuştu:
"Palandöken'in ayrıcalığı aydınlatılmış pistleri her şeyi güzel. Suni karlama sayesinde pistlerimiz tamam. Bütün kayak severleri Palandöken'in doğal güzelliğine kayak yapmaya bekliyoruz. Palandöken'in en büyük özelliği Türkiye'nin ve Avrupa'nın en uzun doğal pistlerine sahip olması. Kesintisiz kayak yapılması ve en önemlisi kar garantisi verilmesi. Hava limanına şehir ve kayak merkezi çok yakın. Türkiye'nin neresinden gelirseniz gelin Erzurum'a indikten yarım saat sonra kayak yapmaya başlarsınız. Erzurum'da 120 günlük kayak sezonunda 100 gün hava güneşli ve açıktır."

DHA

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more