Reklamsız Sözcü

Tekirdağ Haberi: Park halindeki TIR'ları çalan 5 kişi yakalandı

Park halindeki TIR'ları çalan 5 kişi yakalandı

android-time 13:13 30 Kasım 2016
Park halindeki TIR'ları çalan 5 kişi yakalandı
Park halindeki TIR'ları çalan 5 kişi yakalandı

TEKİRDAĞ'ın Çorlu İlçesi'nde park halinde 2 TIR'ı çaldıkları gerekçesiyle aranan 1'i kadın 5 kişi, polisin düzenlediği operasyonlarla yakalandı.
Çorlu'nun Havuzlar Mahallesi Bülent Ecevit Bulvarı üzerinde park edilen 2 TIR, geçen hafta kimlikleri belirsiz kişiler tarfından çalındı. TIR sürücülerinin başvurusu üzerine geniş çaplı soruşturma başlatan İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro ekipleri, hırsızlardan birinin Kemal A., olduğunu ve araçlardan birinin de İstanbul Kemeburgaz'da bulunduğunu belirledi. İstanbul'daki TIR'ı bulan polis, Kemal A. ile olayı karışan F.T.'yi yakalayarak gözaltına aldı. Soruşturmayı derinleştiren polis, gözaltındaki iki kişinin verdiği bilgiler doğrultusunda hırsızla ilgili olan H.G., B.B. ve A.A.'yı da gözaltına alırken, çalınan ikinci TIR'da Mersin'de olduğunu tespit etti.
TIR'lar Çorlu'ya getirilirken, gözaltına alınan biri kadın 5 kişinin soruşturmaları Çorlu Emniyet Müdürlüğü'nde yapıldı. Şebeke elemanlarının çalma yöntemi olarak araçlara takılı bulanan GPRS takip sistemini önce iptal ettikleri, daha sonra da alarm gelip gelmediğini belirlemek için aracın çevresinde iki saat bekledikten sonra çaldıkları belirlendi. Şüphelilerin çaldıkları araçları 50 ile 60 bin lira arasında satmak için müşteri aradıkları ifade edildi. Şüphelilerle ilgili soruşturma sürüyor.

DHA

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more