Reklamsız Sözcü

Kırıkkale Haberi: Şehit erin babası: Bir İsa gider, bin İsa gelir

Şehit erin babası: Bir İsa gider, bin İsa gelir

android-time 16:19 1 Aralık 2016
Şehit erin babası: Bir İsa gider, bin İsa gelir
Şehit erin babası: Bir İsa gider, bin İsa gelir

ŞIRNAK'ta PKK'lı teröristlerce araziye döşenen el yapımı patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu şehit olan piyade er 20 yaşındaki İsa Nazlım'ın cenazesi, Kırıkkale'nin Sulakyurt İlçesi'ne bağlı Güzelyurt Köyü'nde öğle namazının ardından toprağa verildi. Tezkeresine 81 gün kala şehit olan İsa Nazlım'ın cenaze namazını imam olan ağabeyi Sait kıldırırken, babası Ergül Nazlım de "Vatan sağ olsun. Bir ölür, bin doğarız. Bir İsa gider, bin İsa gelir" dedi.
Ankara'nın Etimesgut İlçesi, Alsancak Mahallesi'nde oturan Sultan ve Ergün Nazlım çiftinin 3 çocuğundan en küçüğü olan piyade er Isa Nazlım'ın Sulakyurt'un Güzelyurt Köyü'ndeki cenazesine Kırıkkale Valisi Mehmet İlker Haktan kaçmaz, Ak Parti Kırıkkale Milletvekili Mehmet Demir, Tuğgeneral Garnizon Komutanı Selami Arslan, Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, il müdürleri askeri erkan ve çok sayıda kişi katıldı.
CHP'NİN ÇELENGİ YIRTILDI
Şehit piyade er İsa Nazlım'ın cenazesine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Başbakan Binali Yıldırım, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçtaroğlu, Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, belediye başkanları çelenk gönderdi. Bu sırada engelli olduğu belirtilen bir kişi CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçtaroğlu'nun çelengindeki yazıyı yırttı.
BABA ERGÜL NAZILM: BİR ÖLÜR, BİN DOĞARIZ
Küçük oğlu şehit olan baba Ergül Nazlım, "Milletimiz var olsun, devletimiz sağ olsun. Bir ölür bin doğarız. Bir İsa gider, bin İsa gelir. Silah arkadaşları sağ olsun. Komutanları sağ olsun. Cenabı Allah İsa'mdaki, şehidimdeki kalan ömrünü onlara versin. Allah'ım vatanımızın birlik, beraberliğini bozmak isteyen iç ve dış düşmanlara fırsat vermesin" dedi. Bu arada şehidin annesi Sultan ve ortanca ağabeyi Hasan ağıtlar yakarken, yüksek sesle oğlunun büyüyüp intikamını alacağını söyledi.
Şehit piyade er İsa Nazlım öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazını imam olan ağabeyi Sait Nazlım kıldırdı. Şehidin cenazesi daha sonra köy mezarlığında göz yaşları arasında toprağa verildi.

DHA

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more