Reklamsız Sözcü

Siirt Haberi: Siirt E Tipi Cezaevinde yangın paniği

Siirt E Tipi Cezaevinde yangın paniği

android-time 16:50 29 Kasım 2016
Siirt E Tipi Cezaevinde yangın paniği
Siirt E Tipi Cezaevinde yangın paniği

SİİRT E Tipi Kapalı Cezaevi'nin mutfak bölümünde henüz belirlenemeyen bir nedenle çıkan yangında, 3 görevli zehirlendi. Alevler itfaiyenin müdühalesiyle söndürülürken, yangın haberi, tutuklu yakınlarının paniğe kapılmasına yol açtı.
Kent merkezine yaklaşık 5 kilometre uzaklıkta bulunan E Tipi Kapalı Cezaevi'nde kalan tutuklu ve hükümlüler için yemek yapılan mutfak bölümünde bugün öğlen saatlerinde yangın çıktı. Henüz belirlenemeyen bir nedenle çıkan yagında dumandan etkilenen 3 görevli, ambulanslarla Siirt Devlet Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı. İhbar üzerine itfaiye ekipleri cezaevine sevk edildi. İtfaiyenin müdahalesiyle yangın kontrol altına alınıp, söndürüldü.
Tutuklu ve hükümlülerin yakınları da yangın çıktığını duyup cezaevine akın etti. Gelenler, yakınlarıyla ilgili bilgi almaya çalıştı. Cezaevi önünde güvenlik önlemi alan polis yetkilisi, "İçerideki yangın kontrol altına alınmış durumdadır. Endişe edilecek bir durum yoktur. Yangın cezaevi mutfak bölümünde çıkmıştır ve yangından ötürü mahkumlara herhangi bir zarar gelmemiştir. Sadece yangına ilk müdahaleyi yapan 3 cezaevi personeli etkilenmiş" dedi.

DHA

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more