Reklamsız Sözcü

Diyarbakır Haberi: Silvan'da şehit olan korucusu Bekler'e uğurlama töreni (2)

Silvan'da şehit olan korucusu Bekler'e uğurlama töreni (2)

android-time 14:43 29 Kasım 2016
Silvan'da şehit olan korucusu Bekler'e uğurlama töreni (2)
Silvan'da şehit olan korucusu Bekler'e uğurlama töreni (2)

ŞEHİT KORUCU KÜRTÇE AĞITLARLA TOPRAĞA VERİLDİ
7'nci Kolordu Komutanlığı'nda düzenlenen uğurlama töreninin ardından şehit korucu Abdulkadir Bekler'in cenazesi, toprağa verilmek üzere memleketi Silvan İlçesi'ne bağlı Çardak Mahallesi'ne getirildi. Şehit korucunun cenazesinin konvoy eyliğinde getirilmesi sırasında, Çardak Mahallesi'ne giden yol ve köy çevresi ile içinde sıkı güvenlik önlemleri alındı.
Şehit Korucu Abdulkadir Bekler için köy meydanında düzenlenen törene Silvan Kaymakamı Murat Kütük, Cumhuriyet Savcısı Burak Başdemir, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Rüştü Eryılmaz, şehidin yakınları, asker ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Şehidin özgeçmişinin okunmasının ardından, İlçe Müftüsü Hüseyin Özdemir tarafından dua okundu. Kılınan cenaze namazının ardından şehidin Türk Bayrağı'na sarılı cenazesi, bir süre askerler, ardından da vatandaşların omuzlarında taşınarak köy mezarlığına getirildi. Şehidin çenazesi Kürtçe ağıt ağıtlar ve gözyaşları arasında toprağa verildi.
Şehit Güvenlik Korucusu Abdulkadir Bekler'in evli ve 4 çocuk babası olduğu öğrenilirken, tören sonrası şehit yakınlarına Türk Bayrağı verildi. Köy evinde de taziye kuruldu.

DHA

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more