Reklamsız Sözcü

Siirt Haberi: Şirvan'da arama çalışmaları yapılan madende yine heyelan

Şirvan'da arama çalışmaları yapılan madende yine heyelan

android-time 11:49 30 Kasım 2016
Şirvan'da arama çalışmaları yapılan madende yine heyelan
Şirvan'da arama çalışmaları yapılan madende yine heyelan

SİİRT'in Şirvan İlçesi'ne bağlı Maden Köyü'nde meydana gelen ve şimdiye kadar 12 işçinin cansız bedeni çıkarılan bakır madenindeki heyelanda toprak altında olan 4 işçi için yapılan arama kurtarma çalışması sürerken, dün gece çalışmaların yapıldığı bölgede yine heyelan meydana geldi. Gece saat 24.00 sıralarında meydana gelen heyelan, arama kurtarma çalışması yapan işçilerin durumu erken fark etmesiyle facia yaşanmadan atlatıldı.
Şırvan ilçesine bağlı Maden Köyü'ndeki bakır madeninde 17 Kasım akşamı meydana gelen heyelandan sonra oluşan göçükte toprak altında kalan 4 işçi için yapılan arama kurtarma çalışmaları devam ederken, dün gece saat 24.00 sıralarında 1490 nolu Palyada, yine heyelan meydana geldi. Siirt Valiliği'nden alınan bilgilere göre, aramaların yapıldığı sırada 2 ayrı palyada (basamak) yeniden heyelan meydana geldi. Heyelan öncesi durumu fark eden görevliler, iş makineleriyle birlikte olası bir facia yaşanmadan heyelan meydana gelen bölgeden uzaklaştı. Korku ve paniğe yol açan bu heyelan sonrası arama çalışmalarına ara verildi. Ancak heyelanın durmasının ardından görevliler, iş makineleriyle birlikte arama kurtarma çalışmalarına kaldıkları yerden devam etti.
Yetkililer, yüksek kesimde bulunan Maden Köyü'nde kar yağışının başlaması üzerine her türlü duruma hazırlıklı olmak için çalışma başlatıldığı belirterek, "Kar çiseleme başladı. Bu konuda gerekli çalışmalar yapıldı. Aşırı kar yağması durumunda kar küreme araçları hazır bulunuyor ve kar yağmasından çalışmalar olumsuz etkilenmeyecektir. Maden Köyü yüksek olduğundan ötürü aşırı bir yağış beklenmiyor. Yağması durumunda çalışmalara devam edilip edilmeyeceğine mühendisler karar verecektir" dedi.

 

DHA

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more