Reklamsız Sözcü

Mersin Haberi: 'Teröristte nüfus cüzdanınız çıktı' diyerek yaşlı çiftin 100 bin liralık altınını dolandırdılar

'Teröristte nüfus cüzdanınız çıktı' diyerek yaşlı çiftin 100 bin liralık altınını dolandırdılar

android-time 15:30 29 Kasım 2016
'Teröristte nüfus cüzdanınız çıktı' diyerek yaşlı çiftin 100 bin liralık altınını dolandırdılar
'Teröristte nüfus cüzdanınız çıktı' diyerek yaşlı çiftin 100 bin liralık altınını dolandırdılar

Mustafa İNSAN/ MERSİN, (DHA)  MERSİN'de kendilerini savcı olarak tanıtan kişiler, emekli memur 74 yaşındaki Ahmet Serin ile ev hanımı eşi 83 yaşındaki Perihan Serin'in evlerindeki yaklaşık 100 bin liralık altınını dolandırdı.
Merkez Yenişehir İlçesi Pirireis Mahallesi'nde oturan Perihan Serin'i cep telefonuyla arayan kişi kendini Cumhuriyet savcısı olarak tanıtarak, "Adana'da bir patlama meydana geldi. Olayla ilişkisi olan teröristleri biz yakaladık. Üzerlerinden nüfus cüzdanlarınız çıktı. Sizin bu işlerle bir ilişkinizin olup olmadığını biz araştırıyoruz. Siz nüfus cüzdanı fotokopilerini nereye verdiğiniz" diye sordu. Aynı anda dışarıda olan eşi Ahmet Serin'i de arayan dolandırıcı kendilerini komiser olarak tanıtıp, terör olaylarından bahsederek korkutup eve gönderdi. Hem Perihan Serin, hem Ahmet Serin ile telefonla konuşan dolandırıcılar, korkuttukları çiftin evine geldi. Kapıyı açtıran ve polis olduğunu söyleyen kişi çiftin evde sakladığı 100 bin liralık altını alıp ortadan kayboldu.
Bir süre sonra dolandırıldıklarını anlayan Serin çifti polise başvurdu. Karakolda, polislerin kendilerine gösterdikleri lardan zanlıyı teşhis eden Ahmet Serin, "Yaklaşık 100 bin lira değerindeki altınımız vardı, hepsi gitti. Şimdi biz ne yapacağız ne edeceğiz hiç bilmiyorum. Altınları kendi elimle verdiğim için çok pişmanım. Yetkililerden bu dolandırıcıları bir an önce bulup altınlarımızı bize geri vermesini rica ediyorum" dedi.

DHA

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more