Reklamsız Sözcü

Tokat Haberi: Tokat'ta işverene 'istihdam seferberliği' mektubu

Tokat'ta işverene 'istihdam seferberliği' mektubu

android-time 13:58 30 Kasım 2016
Tokat'ta işverene 'istihdam seferberliği' mektubu
Tokat'ta işverene 'istihdam seferberliği' mektubu

TOKAT’ta Mesleki Eğitim ve İstihdam Seferberliği Protokolü kapsamında TOBB'a bağlı oda ve borsalara üye işverenlere il genelinde istihdamın artırılması amacıyla seferberlik mektubu gönderilecek.
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği arasından imzalanan 'Mesleki Eğitim ve İstihdam Seferberliği Protokolü' kapsamında Tokat'ta İŞKUR ile Tokat Ticaret ve Sanayi Odası'nın da aralarında bulunduğu oda ve borsa yetkililerinin katılımıyla devam eden 'Çalışma Grubu' toplantılarından mektup kararı çıktı. Son toplantıyla birlikte Tokat ve ilçelerindeki toplamda 5 oda ve 2 borsa üyelerine yönelik olarak işverene mektup çalışması gerçekleştirilecek.
TÜRKİYE'DE İLK DEFA TOKAT'TA UYGULANACAK
Çalışma ülke genelinde ilk defa Tokat’ta uygulanacak. Tokat İŞKUR İl Müdür Vekili Bekir Fındık, yapılan bu çalışmaların esas amacının il genelinde istihdamın artırılması olduğunu söyledi. Fındık, "Türkiye genelinde ‘Çalışma Grubu’ kapsamında ilk defa Tokat’ta düzenlenecek olan 'İşveren Mektubu' çalışmasını da çok önemsiyoruz. Bu mektupla protokolün ve 'Çalışma Grubu'nun amaç ve görevleri anlatılacak, İŞKUR hizmetlerinin tanıtımı yapılacak. Günümüz ekonomisinde işverenlerin rekabet gücünü kaybetmemeleri için, üretim ve pazarlama gücünün yanı sıra ihtiyaç duyulan doğru personeli en kısa sürede temin etmelerinin büyük önem arz ediyor. Bunun bilinci ile Kamu-STK ve Özel Sektör işbirliği ile nitelikli personelin hızlı bir şekilde temin edilmesi için azami gayret gösteriyoruz. Yaptığımız çalışmaları ortak akıl ve istişare ile yürütüyor olmamız da geri dönüşleri ölçebileceğimiz, güzel çalışmalarla işverene ulaşmamıza vesile oluyor" dedi.

DHA

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more