Reklamsız Sözcü

Tunceli Haberi: Tunceli'de operasyon: 3 kişi gözaltına alındı

Tunceli'de operasyon: 3 kişi gözaltına alındı

android-time 09:45 30 Kasım 2016
Tunceli'de operasyon: 3 kişi gözaltına alındı
Tunceli'de operasyon: 3 kişi gözaltına alındı

TUNCELİ'nin Ovacık İlçesi'nde içinde yaralı 3 PKK'lının bulunduğu ihbarı yapılan seyir halindeki araç Sütlüce yol kontrol noktasında durdurularak arandı. Araçtaki 3 kişi, 'Terer örgütüne bilerek isteyerek yardım ve yataklık etmek' suçundan gözaltına alındı.
Valilikten yapılan yazılı açıklamada, yapılan istihbari çalışmalarda dün Ovacık ilçesi sınırları içerisinde yol kontrol ve keşif/gözetleme faaliyetinde bulunan güvenlik güçlerine, Tunceli-Ovacık karayolu üzerinde seyir halinde olan araçta, teröristlerin bulunduğu bilgisinin alınması üzerine durdurulmak istendi. Ancak araç dur ihtarına uymaması üzerine güvenlik güçleri ateşine rağmen bölgeden hızla uzaklaşarak kaçtı.
Güvenlik güçlerini arayarak, Ovacık İlçesi Merment Deresi mevkiinde terk edilmiş halde bulunan bir araç ve içerisinden 3 kişinin yaralı olarak başka bir aracı durdurarak bölgeden hızla uzaklaştıkları ihbarı üzerine bölgeye güvenlik güçleri sevk edildiği belirtilen açıklamada, "Bahse konu araç bulunarak incelenmek üzere Jandarma karakol komutanlığına getirilmiştir. İhbarda bahsi geçen gasp edilen araç ilimiz Sütlüce yol kontrol noktasında güvenlik güçlerimizce yakalanmış ve araç içerisindeki 3 şahıs 'Terör örgütüne bilerek isteyerek yardım ve yataklık etmek' suçundan gözaltına alınmıştır" denildi.
Tunceli Valiliği açıklamasında, Tunceli-Ovacık yolunda planlanan operasyonun selameti açısından yolun çift taraflı geçici olarak trafiğe kapatıldığı da belirtildi.

DHA

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more