Reklamsız Sözcü

Zonguldak Haberi: Zonguldak Ankara yolunda heyelan ulaşımı aksattı

Zonguldak Ankara yolunda heyelan ulaşımı aksattı

android-time 11:39 1 Aralık 2016
Zonguldak Ankara yolunda heyelan ulaşımı aksattı
Zonguldak Ankara yolunda heyelan ulaşımı aksattı

ZONGULDAK – Ankara Karayolu'nda yamaçtan kopan büyük kaya parçaları yolun bir şeridini ulaşıma kapattı. Heyelan sırasında yoldan araç geçmemesi olası faciayı önledi.
Heyelan, bugün saat 08.45 sıralarında Zonguldak-Ankara Karayolu'nun 9'uncu kilometresinde meydana geldi. Yağmur nedeniyle yumuşayarak kayan toprak ile birlikte yamaçtan kopan kaya parçaları yola düştü. İki yönlü yolun Zonguldak yönü  ulaşıma kapandı. Heyelan sırasında yoldan araç geçmemesi olası faciayı önlerken polis, araçların diğer şeritten kontrollü geçişine izin verdi. Bir süre sonra gelen iş makinesi yolu temizledi. Bu sırada yol iki taraflı ulaşıma kapatıldı. Yolda uzun araç konvoyu oluştu. Yaklaşık yarım saat süren çalışmanın ardından yol tekrar ulaşıma açıldı.
HEYELAN OKUL YOLUNU KAPATTI
Dilaver Mahallesi'nde gece meydana gelen heyelanda ise yamaçtan kayan toprak Meşe Sokak'ta öğrencilerin okula gitmek için kullandığı merdivenli yolu ulaşıma kapattı. Sabah okula gitmek için merdiveni kullanmak isteyen öğrenciler, farklı yoldan okullarına gitti. Zonguldak Belediyesi ekipleri, heyelan bölgesini temizlemek için iş makinesiyle çalışma başlattı. Heyelanın olduğu yerde evi bulunan Hüseyin Küçükarslan, gece suyla birlikte kayan toprağın eve girmemesi için önlem aldıklarını söyledi.

DHA

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more