Reklamsız Sözcü

Adli Sicil Belgesi Sorgulama Ve Doğrulama İşlemleri

E devlet aracılığı ile adli sicil belgesi sorgulama yapılarak sabıka kaydı alınabilir. Adli sicil belgesi sorgulaması nasıl yapılır detayları haberimizde.

android-time 09:30 5 Ocak 2016
Adli Sicil Belgesi Sorgulama Ve Doğrulama İşlemleri
E devlet aracılığı ile adli sicil belgesi sorgulama yapılarak sabıka kaydı alınabilir. Adli sicil belgesi sorgulaması nasıl yapılır detayları haberimizde.

Kişilerin adli sicil belgesi için yaptığı işlemlerde hem güncel durumunu görüntülemesi hem de bu durumunu belgelendirilmesi kolaylaştırılmıştır. Adli sicil belgesi alma gibi hizmetlerin sunulduğu e devlet sayesinde sizler de ihtiyacınızı e devlet üyeliğiniz üzerinden kolay bir şekilde giderebilirsiniz.

Alınan Sabıka Kaydı Resmi Olarak Kullanılır Mı?

E devlet üzerinden alınan adli sicil belgesinin resmi olarak kullanıp kullanmayacağı vatandaşlar için soru işaretidir. Fakat e devlet üzerinden alınan tüm belgeler resmi olarak kullanılabilir durumdadır. Bu açıdan kişilerin aldığı adli sicil belgesi için de aynı durum geçerlidir. Bu açıdan iş giriş yapıldığında ya da diğer işlemlerde kişilerden istenen sabıka kaydı için online olarak destek alınabilir.

Sabıka kaydının alınması için kişilerin e devlet üyelik girişi yaparak kaydı sorgulama formunu doldurması yeterli olacaktır. Gib blog sitesindeki adli sicil belgesi doğrulama yazısında belirtildiği gibi seçim yapılması gereken işlem şöyledir;

Formun doldurulmasının ardından ekranda belge yer alır. PDF formatında olan belgenin bilgisayara indirilebilmesi ya da online olarak gerekli yerlere gönderilmesi mümkündür. Bu açıdan kolay bir şekilde kullanılabilecek belge resmi nitelik taşıdığı için herhangi bir sorun yaşanması söz konusu değildir. Sorgulama sitesindeki sabıka kaydı sorgulama yazısında belirtildiği gibi belge olarak alınması için ekrandaki adımlar takip edilebilir.

E devlet sisteminde alınan belgelerin doğrulanabilir olması, bu konuda herhangi bir ihmalin yapılmasını da önlediği gibi kişilerin belgeleri e devlet üzerinden alarak kolay bir şekilde işlerini halletmesini sağlamaktadır. Sizler sunulan imkanlar dâhilinde sadece sabıka kaydı değil, diğer online belgelerde de yine e devlet üzerinden yardım alabilirsiniz.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 16:1507.03.2016
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more