Reklamsız Sözcü

Alo 182 Ve Hastane Randevu Alma

MHRS sistemi üzerinden hastane randevu alma işlemleri yapılabildiği gibi kişiler Alo 182’yi de kullanarak randevu alabilir.

android-time 08:54 13 Ocak 2016
Alo 182 Ve Hastane Randevu Alma
MHRS sistemi üzerinden hastane randevu alma işlemleri yapılabildiği gibi kişiler Alo 182’yi de kullanarak randevu alabilir.

MHRS'nin kullanıma girmesi ile birlikte kişilerin hastanelere gitmeden önce randevu alması zorunlu hale getirilmiştir. Randevusuz bir şekilde hasta kabul edilmezken, kişiler randevu almak için kolay bir şekilde işlemlerini yapabilmesi de sağlanmıştır. Bu açıdan herkes zorlanmadan işlemlerini online olarak yapabilir ve rahatsızlıkları için hastaneye giderek tedavi olabilir. Sorgulama sitesindeki hastane randevu alma yazısında da belirtildiği gibi kişilerin online olarak işlemlerini yapması için ilk olarak MHRS sistemine girmesi gerekir.

Resimde görüşen MHRS sitesinde kişiler sadece randevu almak için değil, diğer konularda bilgi almak için de kullanabilir. Site üzerinden üyelik girişi yapılarak randevu alınabilir. Ssk.com.tr sitesindeki SSK randevu alma yazısında da belirtildiği gibi kişilerin üyelik girişi yapması için resimdeki formu kullanması gerekir.

Eğer kişilerin üyeliği yoksa üye olma bölümünden kolay bir şekilde üyelik alınabilir. Üyelik alma işlemleri ücretsiz olduğu gibi kişilerin kendileri için randevu alması için kendi bilgilerini kullanarak üyelik alması ve bu üyelik ile sisteme giriş yapması gerekir. Böylece sorunsuz bir şekilde randevu alınabilir. MHRS kullanımı konusunda sorun yaşayan kişielr için Alo 182 numaralı hat da geliştirilmiştir. İnternet üzerinden işlem yapmakta zorlanan ya da internet imkânı bulunmayan kişiler Alo 182'yi arayabilir. Telefon üzerinden yapılan işlemler ile kişiler aynı şekilde randevu alarak tedavi olma şansına sahiptir. Alo 182 ile online olarak yapılan işlemler arasında herhangi bir fark bulunmamaktadır. İki sistemde de tüm seçimleri kişiler kendileri yaparlar ve isteklerine göre randevu alma işlemlerini tamamlayabilir. Üstelik randevu alma işlemleri de tamamen ücretsizdir.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 16:0607.03.2016
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more