Reklamsız Sözcü

Araç Ceza Sorgulama Nasıl Yapılır?

Araçların alabileceği pek çok ceza bulunduğundan dolayı kişilerin araç ceza sorgulama yapmak için alınmak istenen bilgiye göre seçim yapması gerekir.

android-time 15:03 17 Ocak 2016
Araç Ceza Sorgulama Nasıl Yapılır?
Araçların alabileceği pek çok ceza bulunduğundan dolayı kişilerin araç ceza sorgulama yapmak için alınmak istenen bilgiye göre seçim yapması gerekir.

Araç ceza sorgulama kapsamında giren konular arasında, araç vergi cezası, araç muayene cezası, araç trafik cezası yer alır. Zamanında yapılmayan ödemelerden dolayı kişilere borç üzerinden ceza kesilirken, aynı zamanda trafik cezaları da araçlar üzerinden öğrenilebilen bilgiler arasındadır. Araçların herhangi bir cezasının olup olmadığını öğrenmek isteyenler GİB üzerinden sorgulama yapabilir. Aracsorgulama.net sitesinde yer alan araç sorgulama yazısındaki belirtildiği gibi yapılan sorgulamalar sonrasında kişiler güncel durumu takip edebilir.

Araç sorgulama için site üzerinden yapılan ilk seçim resimdeki gibidir. Bu resimde görüldüğü üzere kişilerin işlem yapması için motorlu taşıtlar seçimi sonrasında ekranda çıkan adımları takip etmektir. Her bir adımda kişilerden yeni bir seçim yapması istenir ve aynı zamanda kişilerin bilgi girmesi istenir. Bu şekilde devam edilen işlemlerde araç sorgulama blog sitesinde yer alan araç ceza sorgulama yazısındaki belirtildiği gibi kişiler kolay bir şekilde GİB üzerinden ceza sorgulamalarını yapabilir. GİB sadece ceza bilgisi öğrenilen bir portal değildir.

İşlemlerin takip edilmesinin ardından kişilerin araçları ile ilgili motorlu taşıtlar vergisi durumu da sonuç ekranında yer alır. Bu sayede kişilerin herhangi bir borcu varsa direk ekranda görülür. Motorlu taşıtlar vergisi ve ceza konusunda bilgi alan kişiler, borçları olduğu takdirde online olarak ödeme de yapabilir. Araç ceza sorgulama işlemleri sonrasında ekranda görülen ödeme adımlarının takip edilmesi ile birlikte kişilerin tüm borçları ödenebilir. Ödeme noktasında kredi kartı yeterlidir. Bu bakımdan kişiler kredi kartlarını kullanarak tüm ödemelerini yapabilir. Üstelik işlemlerde komisyon alınmamakta, ek bir ücret ödemeden tüm borçlar ödenebilmektedir.

Son güncelleme: android-time 15:4507.03.2016
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more