Reklamsız Sözcü

Araç Ceza Sorgulama Nasıl Yapılır?

Araç ceza sorgulama işlemlerini yapan kişiler araçlarının ceza açısından durumunu internetten pratik bir şekilde öğrenebilir.

android-time 13:14 31 Ocak 2016
Araç Ceza Sorgulama Nasıl Yapılır?
Araç ceza sorgulama işlemlerini yapan kişiler araçlarının ceza açısından durumunu internetten pratik bir şekilde öğrenebilir.

Kişilerin araçların durumunu öğrenmek amacıyla yaptığı sorgulamalarda araç ceza sorgulama da bulunmaktadır. Araçların cezaları ile ilgili bilgiler online ortama aktarıldığı için kişiler ücret ödemeden işlem yapabilir. Bu konuda GİB ya da EGM resmi siteleri tercih edilmelidir. İki site dışında son olarak e devlet de araç ceza sorgulama konusunda kişilere hizmet vermeye başlamıştır. Fakat bu hizmet de yine EGM tarafından desteklenmektedir. Aracsorgulama.net sitesinde yer alan araç sorgulama yazısındaki belirtildiği gibi sorgulama yapmak isteyen kişilerin GİB üzerinden yaptığı işlemlerde hizmet ekranı şöyledir:

GİB Trafik Cezası Sorgulama

Resimde de görüldüğü gibi GİB trafik cezası sorgulama yapan kişiler siteye giriş yaptıktan sonra ilgili seçimleri yaparak, resimdeki ekrana ulaşmalıdır. Ekranda kişilerin GİB trafik cezası sorgulama dışında motorlu taşıtlar vergisi gibi ek işlemleri yapabildiği de görülmektedir. GİB dışında EGM üzerinden işlem yapmak isteyen kişiler gib.gen.tr sitesinde yer alan araç ceza sorgulama yazısındaki belirtildiği gibi yararlanması gereken ekran ise şöyledir;

EGM Trafik Cezası ve Otopark Sorgulama

EGM trafik cezası ve otopark sorgulama hizmetinde kişiler mevcut cezalarını ayın şekilde öğrenebilmektedir. EGM trafik cezası ve otopark sorgulama işlemlerinde kişilerin araç ruhsat bilgileri ve kimlik bilgilerini girmesi gerekir. Sistem tarafından açılan her ekranda ayrı bilgi istenmektedir. Kişiler yaptıkları seçimler ile birlikte ceza ekranına ulaşırken, sonuçlar üzerinden kolay bir şekilde bilgi alınabilir. Araç ceza sorgulama işlemlerini belirtilen şekilde yapan kişiler mevcut cezalarını öğrenebildiği gibi cezaların detaylarını da öğrenerek kolay bir şekilde durum takibi yapabilir durumdadır.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 15:3807.03.2016
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more