Reklamsız Sözcü

Araç Haciz Rehin Sorgulama ve Hak Mahrumiyeti Cezaları

Araçların haciz durumu için hacizli araç sorgulama yapılabilir. Hacizli araç sorgulama için e devlet kullanılabilir.

android-time 08:59 15 Ocak 2016
Araç Haciz Rehin Sorgulama ve Hak Mahrumiyeti Cezaları
Araçların haciz durumu için hacizli araç sorgulama yapılabilir. Hacizli araç sorgulama için e devlet kullanılabilir.

Araçların haciz gibi durumlarına karşı kişilerin bilgi alması ve bu doğrultuda araç alma noktasında karar vermesi için online olarak uygulamalar oluşturulmuştur. Haciz rehin sorgulama için kişilerin e devleti kullanması gerekmektedir. E devlet üzerinden sunulan araç sorgulama uygulaması sayesinde kişiler kolay bir şekilde araçların çalıntı durumunu öğrenebilmektedir. E devlet araç sorgulama yaparak haciz konusunda bilgi almak isteyen kişilerin ilk olarak e devlet girişi yapması gerekmektedir. Giriş sonrasında sorgulama için plaka bilgisi araç sorgulama alanına girilmelidir.

Aracsorgulama.net sitesinde yer alan araç sorgulama yazısındaki belirtildiği gibi sorgulama yapılan ekran şöyledir;

Plaka üzerinden araçların herhangi bir haciz kaydının olup olmadığı sorgulanacak ve sonuç ekranda yayınlanır. Böylece kişiler araçların çalıntı ya da hacizli olup olmadığını öğrendikten sonra işlemlerini buna göre devam ettirebilir. Çalıntı araç sorgulama için işlemler yapıldığında aynı zamanda araçların ruhsat bilgileri de ekranda yer alır. Böylece kişiler sorgulama ile birlikte başta çalıntı durumu olmak üzere pek çok bilgiye de erişilir. Aracsorgulama.net sitesinde yer alan araç borç sorgulama yazısındaki belirtildiği gibi çalıntı dışında borç açısından da durum kontrolü yapılması önemlidir.

Araçların resmi bilgilerine erişilmesi için çalıntı araç sorgulama işlemleri yapılabildiği gibi farklı araçlar için de kolay bir şekilde sorgulama yapılabilmektedir. Herhangi bir ücret ödenmesine gerek kalmadığı için kişiler farklı araçlar için sorgulama yaparak ihtiyaçlarını giderebilmektir. Araçlar hakkında oluşturulan uygulamalardan sadece birisi olarak hizmet veren e devlet araç sorgulama hizmeti dışında, GİB, EGM ve Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi resmi internet siteleri üzerinden sunulan uygulamalar da kullanılabilir. Böylece araçların kaza bilgilerinden trafik cezalarına kadar kapsamlı bir şekilde bilgi sağlanabilir.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 15:4607.03.2016
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more