Reklamsız Sözcü

Araç Hasar Kaydı Sorgulama ve Tramer Bilgileri SMS Hizmeti

Araç hasar kaydı sorgulama yaparak kaza konusunda araçların durumu kontrol edilebilir. Araç hasar kaydı sorgulama işlemleri ücretlidir.

android-time 09:19 4 Ocak 2016
Araç Hasar Kaydı Sorgulama ve Tramer Bilgileri SMS Hizmeti
Araç hasar kaydı sorgulama yaparak kaza konusunda araçların durumu kontrol edilebilir. Araç hasar kaydı sorgulama işlemleri ücretlidir.

Araçların kaza yaptıktan sonra kayıtları tutanaklara geçerse araç hasar kaydı sorgulama yapılarak bu konuda bilgi alınabilmektedir. Bu açıdan kişilerin araçların kaza durumun hakkında bilgi almak için yapacağı sorgulamada sadece kayıtlı kazalar hakkında bilgi alınabilecektir. Kişilerin sorgulama yaparken bu detaylı göz önünde bulundurması gerekmektedir. Aracsorgulama.net sitesinde yer alan hasar kaydı sorgulama yazısındaki belirtildiği gibi sorgulamalar, resimde görüldüğü gibi yapılmalıdır:

Hasar Geçmişi Sorgulama

Araçlar için yapılacak araç hasar kaydı sorgulama işleminde direk Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi'nin SMS servisinden yararlanabilirsiniz. Bu açıdan kişilerin sadece cep telefonu mesajı ile araç hasar kaydı sorgulama yaparak bilgi alması mümkün durumdadır. Araçlar için yapacağınız araştırmalarda istenilen araç için araç hasar kaydı sorgulama yapılabileceği gibi bu konuda ücretlendirmeye de dikkat edilmelidir.

Araç hasar kaydı sorgulama işlemlerinde 5 Türk Lirası ücret her bir işlem için ödenmelidir. Bu bakımdan kişilerin yapacağı ayrı ayrı sorgulamalarda da her bir sorgulamada bu cüretin ödenmesi gerekmektedir. Kişilerin cep telefonları ile yapacağı araç hasar kaydı sorgulama işlemlerinde plaka bilgisi istenmektedir. Plakanın yazılarak 5664'e gönderilmesi yeterli olacağı gibi kişiler direk bu konuda gelen mesaj üzerinden araçların kaza bilgilerini öğrenebilmektedir. Arac sorgulama blog sitesindeki araç sorgulama yazısında belirtildiği gibi kişiler araçların bilgilerine ulaşmak için resmi internet sitelerini kullanabilir.

Araç Detay Bilgisi Sorgulama

Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi'nin SMS servislerinde araçların kaza durumları dışında değişen parça bilgisi, sigorta gibi resmi durumlar hakkında da bilgi alınabilmektedir. Bu bakımdan araçlar ile ilgili farklı konularda da araç hasar kaydı sorgulama işlemlerinde olduğu gibi mesaj üzerinden bilgi sağlanabilmektedir. Bu bakımdan sorgulama işlemlerinin nasıl yapıldığının öğrenilmesi ile ihtiyaç halinde bilgi sağlanabilir.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 15:5507.03.2016
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more