Reklamsız Sözcü

Araç Sorgulama Hizmetleri Ve Araç Kaza Tespit Tutanağı Sorgulama

Kaza yapan kişiler online olarak araç kaza tespit tutanağı sorgulama yapabilir. İlgili hizmet SBM araç sorgulama hizmetleri kapsamında kişilere sunulmakta.

android-time 08:45 23 Ocak 2016
Araç Sorgulama Hizmetleri Ve Araç Kaza Tespit Tutanağı Sorgulama
Kaza yapan kişiler online olarak araç kaza tespit tutanağı sorgulama yapabilir. İlgili hizmet SBM araç sorgulama hizmetleri kapsamında kişilere sunulmakta.

Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi tarafından sunulan hizmetler sayesinde araçlar için pek çok konuda bilgi alınabilir. Yapılan araç sorgulama hizmetleri arasında araç kaza tespit tutanağı sorgulama da yer almaktadır. Kullanıcılar gib.gen.tr sitesinde yer alan araç sorgulama yazısındaki belirtildiği gibi online olarak bu konuda bilgi alabilir. Sorgulama yapılan ekran şöyledir,

Resimde de görüldüğü üzere kişilerin araç kaza tespit tutanağı sorgulama yapabilmesi için 3 seçeneği bulunmaktadır. Bu 3 seçenek ise şöyledir;

Plaka ve Sigortalı TC Kimlik No ile Sorgulama
Plaka ve Sigortalı Vergi Kimlik No ile Sorgulama
Plaka ve Sürücü TC Kimlik No ile Sorgulama

Tramer.gen.tr sitesinde yer alan araç hasar kaydı sorgulama yazısındaki belirtildiği gibi araç kaza tespit tutanağı sorgulama işlemlerinde 3 seçenekten birisinin seçilmesi yeterlidir. Seçimin yapılmasının ardından ise kişiler seçeneğe bağlı olarak girilmesi gereken bilgileri girmelidir. Bilgilerin girilmesinin ardından sistem tarafından sorgulama yapılarak araca ait kaza tutanak bilgileri yayınlanır.

Online olarak yapılan takip işlemleri sayesinde kişiler tutanaklarda herhangi bir hata olup olmadığı kontrol etmeye da tutanakları inceleme fırsatı bulmaktadır. Eğer siz de kaza yapmış ve kaza sonrasında tutanak tutarak durumu bildirmişseniz, araç kaza tespit tutanağı sorgulama işlemlerini belirtildiği gibi yapabilirsiniz. Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi tarafından sunulan online hizmetlerde ücret alınmadığından dolayı tamamen ücretsiz bir şekilde sorgulama işlemleri tamamlanabilir. Üstelik sorgulama ekranında farklı bilgilerin girilerek sorgulama yapılma şansının olması, kişilerin zorlanmadan bilgilerine erişmesini sağlar. Bu bakımdan hangi bilgiler mevcutsa sorgulama ekranında o sorgulama türünü seçebilirsiniz.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 16:0007.03.2016
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more