Reklamsız Sözcü

Araç Sorgulama ile Çalıntı Bilgisi Öğrenme

Çalıntı araç durumana karşı önlem olarak çalıntı araç sorgulama hizmetindan faydalanılabilir. E devlet üzerinden çalıntı araç sorgulama yapabilirsiniz.

android-time 11:10 8 Ocak 2016
Araç Sorgulama ile Çalıntı Bilgisi Öğrenme
Çalıntı araç durumana karşı önlem olarak çalıntı araç sorgulama hizmetindan faydalanılabilir. E devlet üzerinden çalıntı araç sorgulama yapabilirsiniz.

E devlet üzerinden yapılabilecek çalıntı araç sorgulama işlemlerinde kişilerin üyelik girişi sonrasında çalıntı araç sorgulama bölümüne plaka bilgisi girmesi yeterli olacaktır. Aracsorgulama.net sitesinde yer alan araç sorgulama yazısındaki belirtildiği gibi kişilerin plaka girmesi yeterlidir. Plaka girilmesi gereken ekran ise şöyledir:

Plaka Bilgisi Girişi

Plaka bilgisi girildikten sonra sistem tarafından aracın güncel durumu ekranda görüntülenecektir. Bu sayede kişiler araçlar için kolay bir şekilde ihtiyaç duyulan bilgiye ulaşabilir. Sunulan hizmetler ücretsiz olduğu gibi herhangi bir limit de getirilmemiştir. Bu açıdan kişiler istediği şekilde hizmetlerden yararlanarak bilgi alabilmektedir. Sizler de sunulan bu hizmetlerden yararlanabilirsiniz. Üstelik artık e devlet üyeliği konusunda da işler çok daha kolay bir hale getirilmiştir. Bu bakımda üyelik almak ya da üyelik girişi yapmak için çok kısa süre içerisinde gerekli işlemler yapılabilmektedir.

Araç Detay Ekranı

Sorgulama sonrasında sorgulama.biz.tr sitesinde yer alan çalıntı araç sorgulama yazısındaki belirtildiği gibi kişilere aşağıdaki resimdeki gibi bir ekran açılır.

Aracın Çalıntı Kaydı Varsa Ne Yapılmalı?

Araçlar için çalıntı araç sorgulama yapıldıktan sonra araç için çalıntı kaydını oluşturulduğu görülürse o araçların kesinlikle alınmaması gerekmektedir. Kişilerin çalıntı araç alması halinde, aracın bulunması sonrasında kişilerin ellerinden alınacaktır. Bu nedenle de kişilerin mağdur olmaması için çalıntı araç sorgulama sonuçlarına göre araç alma noktasında kararını vermesi gerekmektedir.

Aracım Çalındı Ne Yapmalıyım?

Araçların çalınması halinde, kişilerin hemen gerekli başvuruları yapması gerekmektedir. Yapılacak başvurular sonrasında araçlar için çalıntı bildirimi oluşturularak kayıtlar açılacaktır. Böylece kişilerin araçlarının bulunmasının yanında araçların başka birine satılması da önlenecektir. Aracı alacak kişilerin mağduriyet yaşaması da söz konusu olmayacaktır. Bu nedenle aracı çalınan kişilerin hemen işlemlerini yaparak yükümlülüklerini yerine getirmesi gerekmektedir.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 15:5207.03.2016
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more