Reklamsız Sözcü

Araç Sorgulama ile Çalıntı Bilgisi Öğrenme

Çalıntı araç sorgulama işlemlerini yapanlar, araçlar için çalıntı kaydının olup olmadığını öğrenebilir. Çalıntı araç sorgulama için e devlet kullanılmalıdır

android-time 08:31 19 Ocak 2016
Araç Sorgulama ile Çalıntı Bilgisi Öğrenme
Çalıntı araç sorgulama işlemlerini yapanlar, araçlar için çalıntı kaydının olup olmadığını öğrenebilir. Çalıntı araç sorgulama için e devlet kullanılmalıdır

Araçların resmi bilgilerine ulaşılması için öncelikli olarak online sorgulama yapılmalıdır. Araçların bilgilerine erişilmesi ve kişilerin araçla hakkında bilgi alması için oluşturulan uygulamalar sayesinde pek çok konuda resmi olarak araçların güncel durumu takip edilebilmektedir. Bu bakımdan sizler de çalıntı araç sorgulama gibi işlemleri yaparak araçlar hakkında bilgi alabilirsiniz.

Çalıntı araç sorgulama işlemlerinin yapılması noktasında kişilerin dikkat etmesi gereken önemli bir detay bulunmaktadır. İlgili işlem e devlet üzerinden yapılacağı için öncelikli olarak üyelik giriş yapılması ve giriş sonrasında çalıntı araç sorgulama hizmetinden yararlanılmalıdır. Aracsorgulama.net sitesinde yer alan araç sorgulama yazısındaki belirtildiği sorgulama ekranı resimdeki gibidir:

Çalıntı araç sorgulamada sadece plaka istenmektedir. Bu açıdan sorgulama alanına ulaşıldığında, forma plaka bilgisi girilmelidir. Plaka girildikten sonra ise plaka üzerinden sorgulama yapılarak işlemler sonuçlandırılır. Böylece kişiler kolay bir şekilde konuyla ilgili bilgi alabilmektedir. Çalıntı sorgulama içi yapılması gereken işlemler bu kadar basit olduğundan dolayı kişiler zorlanmadan konuyla ilgili bilgi alabilir. Aracsorgulama.net sitesinde yer alan araç vergi sorgulama yazısındaki belirtildiği gibi borç gibi durumlar hakkında da bilgi alınabilmesi, kişilere yarar sağlar.

Çalıntı sorgulama işlemleri yapıldığında, detaylı olarak araçların diğer detayları da öğrenilmektedir. Bu bakımdan araçların ruhsat bilgilerini öğrenen kişiler kolay bir şekilde araç üzerinde inceleme yapabilmektedir. Sunulan hizmetler sayesinde araçların rehin konusunda bilgi almak isteyen kişiler de aynı adımları takip ederek işlem yapabilir. E devlet üzerinden yapılan işlemlerde üyeliği olmayan kişiler de giriş ekranındaki seçenekleri kullanarak üyelik alabilir. Bu açıdan herkes çalıntı sorgulama işlemlerini kolay bir şekilde yapabilir durumdadır. Siz de hizmetlerden yararlanabilirsiniz.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 15:4407.03.2016
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more