Reklamsız Sözcü

Araç Vergi Borcu Sorgulama Ve MTV Ödemesi

Araç vergi borcu sorgulama, MTV ödemelerinin takibi için yapılabilir. Araç vergi borcu sorgulama ile geçmiş dönemlere yönelik de bilgi alınabilir.

android-time 09:55 9 Ocak 2016
Araç Vergi Borcu Sorgulama Ve MTV Ödemesi
Araç vergi borcu sorgulama, MTV ödemelerinin takibi için yapılabilir. Araç vergi borcu sorgulama ile geçmiş dönemlere yönelik de bilgi alınabilir.

Araç sahiplerinin yerine getirmesi gereken görevlerden birisi de yıl içerisinde 2 eşit taksit halinde alınan motorlu taştılar vergisinin ödenmesidir. Ödeme işlemlerinde Ocak ve Temmuz aylarında ödemeler alındığından dolayı, ilgili ayların takip edilmesini gerektirir. Bu nedenle de kişilerin mutlaka ilgili dönemlerde ödeme işlemlerin yapılması, ek bir faiz alınmadan ödemeler gerçekleştirilmelidir. Online ödeme imkânının bulunması, bu konuda kolay bir şekilde ödeme yapılmasını sağlamaktadır. Aracsorgulama.net sitesinde yer alan araç sorgulama yazısındaki belirtildiği gibi araçların vergi durumları da takip edilerek bu konuda kolaylık sağlanabilir. Yararlanılması gereken hizmet ekranı ise şöyledir;

Motorlu Taşıt Sorgulaması ve Kredi Kartı ile Ödeme

Devletin resmi kurumu tarafından oluşturulan GİB sitesi üzerinden araçlar ile ilgili pek çok konuda bilgi alınabilir. Araç vergi borcu sorgulama noktasında motorlu taşıtlar vergisi seçimleri yapılmalıdır. Gib blog sitesinde yer alan araç vergi sorgulama yazısındaki belirtildiği gibi bu ekran ise şöyledir;

MTV seçimi sonrasında kişilerin araç vergi borcu sorgulama için belirtilen adımları takip etmesi sonrasında güncel borçlar ekranda yayınlanır. Ekrandaki bilgiler dahilinde ödeme işlemlerine geçilmelidir. Ödeme işlemlerinde kişilerin kredi kartını kullanması yeterli olacağından dolayı sadece kart bilgilerinin ilgili alanlara, doğru bir şekilde girilmesi gerekir. Böylece ödemeler kart üzerinden tahsil edilecektir. Sizler de böylece araç vergi borcu sorgulama sonrasında vergi ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Tüm hizmetler ücretsiz olarak sunulduğundan dolayı herhangi bir ödeme yapılmadan tüm araç vergi borcu sorgulama ve ödeme gerçekleştirilebilir.

Vergi ödemelerinde bankaların online sistemleri de kullanılabilir. Böylece sadece kredi kartına bağlı kalmadan banka hesabı üzerinden de vergi ödemeleri gerçekleştirilebilir.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 16:0807.03.2016
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more