Reklamsız Sözcü

E Devlet Adli Sicil Sabıka Kaydı Sorgulama

E devlet sabıka kaydı alma konusunda kişilere yardımcı olmaktadır ve kurumlara gitmeden e devlet üzerinden belgenin alınmasını sağlamaktadır.

android-time 11:38 8 Ocak 2016
E Devlet Adli Sicil Sabıka Kaydı Sorgulama
E devlet sabıka kaydı alma konusunda kişilere yardımcı olmaktadır ve kurumlara gitmeden e devlet üzerinden belgenin alınmasını sağlamaktadır.

Sabıka kaydı alma işlemlerinde e devlet üzerinden bu hizmetlerin sunulması sayesinde kişilerin direk e devlet girişi yaparak hizmetlerden yararlanması yeterli olmaktadır. Herkes için geçerli hizmetlerde kişilerin e devlet üyeliği bulunması gerekir. Üyelik varsa direk sisteme giriş yapılabileceği gibi üyeliği olmayan kişilerin bu konuda yapması gereken üyelik almaktır. Üyelik almak için e devlet giriş ekranında yer alacak seçenekler değerlendirilebilmektedir. Böylece herhangi bir sorun yaşanmaz ve kişiler kolay bir şekilde işlemlerini yapabilir.

Üstelik e devlet üyeliğinin alınması sadece sabıka kaydı sorgulama işlemleri için değil, tüm hizmetlerden yararlanmak için yeterlidir. Gib blog sitesindeki sabıka kaydı sorgulama yazısında belirtildiği gibi kişilerin işlem yapacağı hizmet şöyledir:

Adli Sicil Kaydı Sorgulama

Üyelik girişi yapılmadan hizmetlerden yararlanılamayacağı gibi kişilerin üyelik girişi yaptıktan sonra devlet sitesinde üzerinde profili açılacak ve profil üzerinden gerekli tüm kimlik bilgileri alınacaktır. Böylece hizmetlerde sorgulama için gerekli bilgiler de profil bilgilerinden sağlanacaktır. Gib.gen.tr sitesindeki e devlet girişi yazısında belirtildiği gibi giriş konusunda resimdeki bölüm üzerinden işlem yapılır.

Kişilerin alacağı bilgilerde hizmetler ile ilgili yetkili kurum tarafından bilgiler sağlanmaktadır. Sigorta gibi hizmetlerde Sosyal Güvenlik Kurumu verilerinden kişi bilgileri alınırken, sabıka kaydı gibi işlemlerde Adalet Bakanlığı tarafından desteklenmektedir. Bu bakımdan devlet hizmetler için kurumlara göre olduğundan tüm hizmetlerde sorunsuz bir şekilde hizmet alınabilmektedir.

Üstelik alınan bilgilerin güncel olması da sistemin işlerlik kazanmasını sağlamaktadır. Sizler de sorunsuz bir şekilde ilgili hizmetlerden yararlanabilirsiniz. Sizler için kolaylık sağlayacak online işlemleri istediğiniz zaman kullanabilir ve gerekli resmi bilgileri öğrenebilirsiniz. Üstelik sunulan tüm hizmetler ücretsiz olduğundan dolayı sunulan tüm hizmetlerden yararlanmak da mümkündür.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 15:5207.03.2016
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more