Reklamsız Sözcü

E Devlet Girişi ile OGS Sorgulama İşlemleri

E devlet üzerinden OGS konusunda da bilgi alınabilir. E devlet OGS sorgulama işlem detayları haberimizde.

android-time 10:34 27 Ocak 2016
E Devlet Girişi ile OGS Sorgulama İşlemleri
E devlet üzerinden OGS konusunda da bilgi alınabilir. E devlet OGS sorgulama işlem detayları haberimizde.

Kişilerin OGS üzerinden bilgi alabilmesi adına e devlet üzerinden hizmetler kullanıma sunulmuş durumdadır. Gib.gen.tr sitesindeki OGS sorgulama yazısında belirtildiği gibi yapılabilen işlemler resimdeki gibidir:

Resimdeki tüm hizmetler sadece üyelere özeldir ve bu nedenle GİB bilgi paylaşım blog sitesindeki e devlet giriş yazısında belirtildiği gibi kişilerin üyelik girişi yapması zorunludur. Üyelik girişi yapılmaması halinde sistem tarafından hizmetlere engel koyularak, bilgi alınması engellenmektedir. Üyelik giriş sonrasında ise engeller kaldırılır.

OGS Geçiş Bilgileri Sorgulama

OGS için en çok yararlanılan bölüm OGS geçiş bilgileri sorgulama bölümüdür. E devlet girişi yapan kişiler OGS geçiş bilgileri sorgulama hizmetine tıkladıktan sonra geçiş ile ilgili tüm detaylara ulaşabilir. Abonelik üzerinden hangi tarihlerde ve saatlerde, hangi gişeden geçiş yapıldığı OGS geçiş bilgileri sorgulama hizmeti sayesinde görüntülenebilir. Hizmet kısa süre içerisinde sonuçları yayınladığından dolayı kolay bir şekilde sizler de OGS geçiş bilgileri sorgulama yapabilirsiniz.

OGS Hesap Detayı Sorgulama

OGS hesap detayı sorgulama bölümünde kişilerin abonelikleri ile ilgili detaylar görüntülenmektedir. Bu bakımdan abonelik bilgilerine ulaşmak ve bilgileri kontrol etmek isteyen kişiler e devlet girişi sonrasında OGS hesap detayı sorgulama hizmetine tıklayabilir.

OGS İhlal Bilgileri Sorgulama

OGS ihlal bilgileri sorgulama bölümünde kişilerin yaptığı hatalı geçişler yer alır. Bu bölüm üzerinden sorgulama yaparak bilgi alına kişiler kolay bir şekilde herhangi bir geçiş hatasının olup olmadığını öğrenebilir. Aynı zamanda OGS aboneliği bulunan kişiler için dahi zaman zamana doğru olarak yapıldığı sanılan geçişler sistemde ihlali olarak görülebilir. Bu nedenle OGS ihlal bilgileri sorgulama yapılarak durum kontrolünün sağlanması her zaman için yararlıdır.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 15:4007.03.2016
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more