Reklamsız Sözcü

E Devlet Girişi İle Sigorta Bilgi Ve Gözetim Merkezi Sorgulamaları

Sigorta Bilgi Ve Gözetim Merkezi hizmetleri için e devlet de kullanılabilir. E Devlet resmi sitesinden kullanabileceğiniz hizmetler hangileridir?

android-time 09:13 2 Ocak 2016
E Devlet Girişi İle Sigorta Bilgi Ve Gözetim Merkezi Sorgulamaları
Sigorta Bilgi Ve Gözetim Merkezi hizmetleri için e devlet de kullanılabilir. E Devlet resmi sitesinden kullanabileceğiniz hizmetler hangileridir?

Kişilerin aralar hakkında bilgi alabileceği önemli kurumlardan birisi de Sigorta Bilgi Ve Gözetim Merkezi'dir. Merkez tarafından özellikle araçların kaza ve sigorta bilgilerine erişim sağlanır. Bu bakımdan araçlar hakkında belirtilen konularda bilgi almak isteyenlerin mutlak Sigorta Bilgi Ve Gözetim Merkezi hizmetlerinden yararlanması gerekir. E devlet sistemini kullanarak hgs.gen.tr sitesinde de anlatıldığı gibi SBM bölümünden trafik poliçe sorgulama işlemini yapabilirsiniz. Hizmet listesi ise şöyledir;

Trafik Poliçe Sorgulama

Trafik sigortası bulunan araçların sigorta durumun takip etmek isteyenler hizmetler arasında yer alan trafik poliçe sorgulama yapabilir. Sorgulama ekranı ise şöyledir;

 

Kişiler resimde görülen alana plaka bilgisini girerek, güncel durumu takip edebilir. Sadece plaka bilgisi ile kişilerin bilgilerine ulaşabilmesi, bu konuda kolaylık sağlar. Sizler de araçlarınız için plaka üzerinden trafik poliçe sorgulama yapabilirsiniz.

Gib blog sitesindeki e devlet giriş yazısında belirtildiği gibi e devlet hizmetleri için ilk giriş ve şifre işlemleri yapılmalıdır. Bu konuda PTT'ye müracaat edilmesi ve şifrenin alınması zorunlu tutulmuştur. Bu nedenle kişilerin ilk olarak sistem için gerekli şifreyi almak için PTT'ye giderek, şifre ücretini ödedikten sonra şifreyi alması gerekmektedir. Şifrenin alınmasının ardından ise kolay bir şekilde yapılabilmektedir. İstenilen zaman üyelik bilgileri üzerinden devlet portalına girişi yapılabilir ve böylece hizmetler üzerinden bilgi sağlanabilir. Şifre dışında hiçbir hizmet için ücret ödenmesine gerek yoktur. Bu açıdan kişilerin kurumlara gitmek yerine direk hizmetler üzerinden bilgi alması ve hizmetleri kullanması daha yararlı olacak ve kolaylık sağlayacaktır.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 16:1807.03.2016
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more