Reklamsız Sözcü

E Devlet Günlük Döviz Kurları

E devlet üyelik girişi yapılarak e devlette yer alan tüm hizmetlerden faydalanabilirsiniz. E Devlet resmi sitesinden döviz kuru nasıl bakılır haberimizde.

android-time 10:04 9 Ocak 2016
E Devlet Günlük Döviz Kurları
E devlet üyelik girişi yapılarak e devlette yer alan tüm hizmetlerden faydalanabilirsiniz. E Devlet resmi sitesinden döviz kuru nasıl bakılır haberimizde.

Kişilerin resmi kurumlara giderken öğrenebileceği pek çok bilgi artık internet üzerinden kolay bir şekilde erişilebilir durumdadır. Bu bakımdan e devlet kullanımı günden güne artarak kişiler online olarak sunulan hizmetler sayesinde işlerini çok daha kolay halledebilmektedir. Önceki yıllarda kurumlar üzerinden elde edilen bilgiler hizmetler ile dakikalar içerisinde öğrenilebildiği için farklı konularda da talepler sunularak devlet sisteminin geliştirilmesi de sağlanmaktadır. Gib.gen.tr sitesindeki e devlet girişi yazısında belirtildiği gibi hizmetlerden yararlanılması için üye olunması şarttır. Üye giriş ekranı şöyledir;

Üyelik konusunda PTT'den şifre alma ya da sistemdeki bankacılık girişleri seçenekleri kullanılabilir. Kişilerin kolay bir şekilde sisteme erişim sağlaması amacıyla yapılacak banka girişinde PTT'ye gidilmesi ve ücret ödenerek şifrenin alınmasına dahi gerek yoktur. Bu konuda son düzenlemeler ile birlikte sisteme bütünleşmiş edilen bankacılık girişi, kolaylık ve giriş işlemlerine pratiklik kazandırmıştır.

Merkez Bankası Kurları

Devlet portalı aracılığı çok farklı sektör ve alanlara dair hizmetler sunulmaktadır. Bu alanlar arasında ekonomi de bulunmaktadır. Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası tarafından yapılan destekler ile birlikte site üzerinden günlük döviz kuru sorgulanabilmektedir. Gib blog sayfasındaki e devlet döviz kuru sorgulama yazısında belirtildiği gibi kişilerin erişeceği ekran şöyledir;

Yapılan sorgulama ile birlikte güncel döviz kurları hakkında bilgi alınabileceği için kişiler döviz fiyatları için resmi bilgi almak için e devlet döviz kurları hizmetinden yararlanabilmektedir. Üstelik üyelik girişi yapılmadan döviz kurları öğrenilebildiği için kişilerin ihtiyaç halinde hizmet sayfasına erişim sağlaması yeterli olacaktır. Sizler de ekonomi alanındaki bu tür ihtiyaçlarınız için sunulan döviz kuru hizmetinden yararlanabilirsiniz. Yayınlanan bilgiler düzenli aralıklarla güncellendiği için üstelik güncel bilgiler de öğrenilecektir.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 16:0807.03.2016
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more