Reklamsız Sözcü

E Devlet İlk Giriş ve Şifre İşlemleri Nasıl Yapılır?

E devlet ilk giriş ve şifre işlemleri yapılarak hizmetlerden yararlanılabilir. Bu nedenle ilk olarak e devlet üyelik işlemlerinin yapılması gerekmektedir.

android-time 09:24 4 Ocak 2016
E Devlet İlk Giriş ve Şifre İşlemleri Nasıl Yapılır?
E devlet ilk giriş ve şifre işlemleri yapılarak hizmetlerden yararlanılabilir. Bu nedenle ilk olarak e devlet üyelik işlemlerinin yapılması gerekmektedir.

Devlete bağlı kurumlar ile birlikte belediye ve özel firmaların sunduğu hizmetlerden yararlanmak isteyen kişilerin e devlete giriş yapması yeterli olacaktır. Site üyelik sistemine sahip olduğu için ilk olarak üyelik alınması gerekmektedir. E devlet üyelik için giriş bölümünde kişilerin yararlanabileceği tüm seçenekler sunulmuş durumdadır. Bu açıdan ekranda yer alan giriş seçeneklerinden uygun olanının seçilmesi yeterli olacaktır. Gib.gen.tr sitesindeki e devlet girişi yazısında belirtildiği gibi giriş ekranı şöyledir:

E devletin kullanıma başlamasının ardından en çok kullanılan giriş yöntemi PTT'den şifre almak olurken, bu konuda yapılan son düzenleme ile birlikte online bankacılık üyelik bilgileri ile de giriş yapılabilir duruma gelinmiştir. Bu açıdan kişiler e devlet girişi için yeni sistemi de kullanılabilir. Kullanıcılar tüm seçenekleri değerlendirebilir.

Portal Şifre Alma

Giriş için PTT şubelerinden alacağı şifre için ücret ödemesi gerekmektedir. Bu nedenle PTT üzerinden işlem yapacak kişilerin belirtilen ücretlendirmeye dikkat etmesi gerekmektedir. Sorgulama blog sayfasında yayınlanmış e devlet şifresi yazısında belirtildiği gibi sisteme giriş için şifre almak gerekmektedir. Giriş yapıldıktan sonra tüm hizmetlerden yararlanmak mümkün olmaktadır. Bu bakımdan herhangi bir sınır bulunmadığından dolayı kişiler kolay bir şekilde işlem yapabilmektedir.

Üstelik sistem son derece basit bir şekilde hazırlandığı için karışıklık yaşanması da söz konusu değildir. Sisteme giriş yapıldıktan sonra hizmetler arasından yapılacak inceleme ile birlikte gerekli seçimlerin yapılması yeterli olacaktır. Böylece hizmete ait bilgiler ekranda görüntülenecek ve bilgi alınacaktır. Sizler de kolay bir şekilde hizmet almak için sunulan hizmetlerden yararlanabilirsiniz.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 15:5507.03.2016
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more