Reklamsız Sözcü

E Devlet MEB başlığı altında hangi sorgulamalar yapılabilir?

E devlet üzerinden Milli Eğitim Bakanlığı da hizmet vermektedir. E devlet MEB sorgulamaları ile ilgili detaylar haberimizde.

android-time 10:57 29 Ocak 2016
E Devlet MEB başlığı altında hangi sorgulamalar yapılabilir?
E devlet üzerinden Milli Eğitim Bakanlığı da hizmet vermektedir. E devlet MEB sorgulamaları ile ilgili detaylar haberimizde.

Kişilerin Milli Eğitim Bakanlığı üzerinden yaptığı sınav başvurularını takip edebilmesi, sınav sonuçlarından sınava girilecek yer bilgisinin öğrenilmesine kadar tüm konularda e devlet üzerinden sorgulama yapılarak bilgi alınabilir. İşlemlerin yapılması için e devlet üyelik girişi zorunlu tutulmaktadır. Üyelik giriş yapan kişiler giriş sonrasında e devlet MEB sorgulamaları bölümünden hizmet seçimi yaparak bilgilere erişim sağlayabilir. Sorgulama.biz.tr sitesinde yer alan MEB sınav yeri sorgulama yazısında belirtildiği üzere kişilerin yararlanabileceği hizmet listesi şöyledir:

MEB Sınav Sonuç Sorgulama

Hizmet listesinde yer alan MEB sınav sonuç sorgulama sayesinde kişiler girdikleri sınavların sonuçlarını görüntülemektedir. Sınav sonuçları evlere posta yolu ile gönderilmediğinden dolayı kişilerin sınav sonuçlarını öğrenmek için tek kaynağı internettir. E devlet aracılığı ile sunulan hizmetlerde kişilerin tekrar tekrar kimlik bilgisi girmesine gerek kalmadan üyelik bilgileri üzerinden sınav sonuçları öğrenilebilir. Gib.gen.tr blog sitesindeki e devlet girişi yazısında belirtildiği gibi üyelik giriş bu nedenle önemlidir.

MEB Sınav Yeri Sorgulama

MEB sınav yeri sorgulama hizmetinde ise kişilerin başvuru yaptığı sınava nerede gireceği yayınlanır. Kişilerin yaptığı başvuruların ardından sınav yerlerinin netleştirilmesi ile birlikte hizmet aktif hale gelir. Yapılan sorgulamada kişiler nerde sınava gireceğini öğrenerek sınav tarih ve saatinde ilgili yerde sınava girebilir.

MEB Öğrenci Bilgi Sistemi

MEB öğrenci bilgi sistemi hizmetinde ise kişilerin öğrencilerin öğrencilik durumu hakkında bilgi alması amaçlanır. Tüm öğrenciler için bilgi alınması mümkündür. Hizmetin seçilmesi ile birlikte gerekli işlemler kolay bir şekilde yapılabilir. Tüm MEB uygulamaları, güncel veriler üzerinden kullanıma sunulduğu için alınan bilgilerde bir yanlış ya da güncel olmama gibi bir durum bulunmaz.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 15:3907.03.2016
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more