Reklamsız Sözcü

E Devlet Mobil Hat Sorgulama ve IMEI Kayıt Sorgulama İşlemleri

IMEI sorgulama işlemleri için e devlet'den yararlanılabilir. E devlete giriş ve hizmetlerden yararlanmak için gerekenleri haberimizden öğrenebilirsiniz.

android-time 08:51 11 Ocak 2016
E Devlet Mobil Hat Sorgulama ve IMEI Kayıt Sorgulama İşlemleri
IMEI sorgulama işlemleri için e devlet'den yararlanılabilir. E devlete giriş ve hizmetlerden yararlanmak için gerekenleri haberimizden öğrenebilirsiniz.

Cep telefonlarının resmi olarak kullanılabilmesi için kayıtlı olması gerekmektedir. E devlet üzerinden yapılacak sorgulama bu konuda bilgi alınmasını sağlamaktadır. E devlet IMEI sorgulama işlemleri sayesinde sizler de konuyla ilgili bilgi alabilir ve cihazın durumunu görebilirsiniz. E devlet IMEI sorgulama hizmetinde yer alan sorgulama formu bu konuda kesin ve aynı zamanda resmi bilgilere ulaşılmasını sağlayacaktır. Sorgulama blog sitesindeki mobil hat sorgulama ve IMEI hizmetleri ekranı şöyledir:

IMEI Sorgulama Nasıl Yapılır?

IMEI sorgulama işlemlerini yapacak kişilerin cep telefonlarının arama bölümlerine girerek *#06# tuşlamasını yaparak arama tuşuna basması gerekmektedir. Bu şekilde yapılacak işlemlerin ardından sistem tarafından ilgili cihaz ait IMEI numarası görülecektir. Sorgulama yapılarak öğrenilecek IMEI numarası sayesinde kişiler e devlet IMEI sorgulama bölümünde yukarıda belirtilen adımları takip edebilmektedir. Böylece cihaz için resmi sonuçlar öğrenilerek, olası bir kayıt dışı durumda gerekli başvurular yapılabilecektir.

Cihazın IMEI kaydı bulunmuyorsa, bir süre sonra cihazın kapanması ve kullanım dışı kalmasına sebep olacaktır. Bu nedenle kayıt konusunda kişilerin mutlaka bir kez sorgulama yapması ve durum hakkında bilgi alması gerekmektedir. Böylece cihaz için herhangi bir sorun yaşanmayacak ve cihaz kullanılabilecektir. Bu bakımdan sorgulama yapmanız size bu konuda avantaj sağlayacaktır.

E Devlet Girişi

Hizmetlere giriş yapılarak ulaşılması bu konuda kişilerin üyeliğe sahip olmasını zorunlu kılmıştır. Bu nedenle de ilk olarak üyelik girişi yapılmalıdır. Gig.gen.tr sitesindeki e devlet girişi yazısında belirtildiği giriş ekranı şöyledir:

Üyelik girişi sonrasında ise IMEI sorgulama gibi tüm hizmetlerden yararlanılması mümkün olacaktır. Bu bakımdan üyeliği olmayan kişiler de üyelik alarak belirtilen işlemleri kolay bir şekilde yapabilecektir.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 15:5007.03.2016
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more