Reklamsız Sözcü

E Devlet Yükseköğretim Kurulu İşlem Menüsü

E devlet sitesinde yer alan Yükseköğretim Kurulu hizmetleri ile kurum hizmetleri için bilgi alınabilir. E devlet hizmetleri detayları haberimizde.

android-time 11:23 3 Ocak 2016
E Devlet Yükseköğretim Kurulu İşlem Menüsü
E devlet sitesinde yer alan Yükseköğretim Kurulu hizmetleri ile kurum hizmetleri için bilgi alınabilir. E devlet hizmetleri detayları haberimizde.

Kişilerin öğrenci belgesi sorgulama ve doğrulama, üniversite e kayıt gibi farklı hizmetler için online olarak işlem yapması mümkündür. Bu konuda e devlet girişi yapılmalı ve giriş sonrasında hizmet seçilmelidir. Sorgulama blog sitesindeki öğrenci belgesi sorgulama yazısında belirtildiği gibi kişilerin öğrenci belgesi alması için ilk olarak e devlet üyelik girişi yapması gerekir. Üyelik girişi sonrasında ise kişiler resimde görüldüğü gibi hizmet seçimi yapılmalıdır.

E-DEVLET RESMİ SİTESİNDE ÖĞRENCİ BELGESİ SORGULAMAK İÇİN TIKLAYINIZ

E devlet Yükseköğretim Kurulu işlem menüsünde yer alan tüm hizmetler ise şöyledir;

Gib.gen.tr sitesindeki e devlet girişi yazısında belirtildiği gibi kişilerin unutmaması gereken en önemli nokta üyelik girişinin yapılmasıdır. Eğer kişiler üyelik girişi yapmazsa hiçbir hizmetten yararlanamaz ve bilgi alamaz.

Öğrenci Belgesi Doğrulama

Öğrenci belgesi sorgulama hizmetleri sonrasında doğrulama da yapılabilir. Belge doğrulama noktasında kişilerin mevcut belge üzerinde yer alan kodlar kullanılmalıdır.kodların doğrulama alanında yer alan bölüme girilmesi gerekir. Bu bölüm barkod numarası olarak adlandırılır ve belgede yer alan barkodların bu bölüme girilmesi sonrasında kolay bir şekilde sorgulama yapılarak, belgenin doğru olup olmadığı tespit edilebilir. E devlet sisteminde yer alan doğrulama hizmeti sadece öğrenci belgesi için değil, devlet portalı üzerinden alınan tüm belgeler için geçerlidir. Bu açıdan kişiler alınan tüm belgeleri e devlet üzerinden kontrol ederek, belge hakkında kontrol sağlayabilir. Sunulan hizmetlerde kişilerin giriş yapması gerekir. Bu açıdan belirtildiği gibi tüm hizmetler öncesinde giriş yapılarak işlemlerin yapılması gerekir. Üyelik konusunda da kişiler giriş bölümünde yer alan üyelik seçeneklerini değerlendirerek üyelik sahibi olabilir.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 11:4903.04.2016
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more