Reklamsız Sözcü

E Okul Diploma Bilgileri Sorgulama

E okul üzerinden kişiler eğitim durumları hakkında bilgi alabilir ve özellikle e okul diploma bilgileri sorgulama yapabilir.

android-time 09:50 23 Ocak 2016
E Okul Diploma Bilgileri Sorgulama
E okul üzerinden kişiler eğitim durumları hakkında bilgi alabilir ve özellikle e okul diploma bilgileri sorgulama yapabilir.

E okul üzerinden pek çok konuda bilgi alınabildiği gibi öğrenci takibinin yanında kişiler kendileri için de sorgulama yaparak bilgi alabilir. E okul diploma bilgileri sorgulama hizmeti sayesinde kişiler mezun oldukları okuldan aldıkları diplomayı online olarak görebilir ve bilgileri öğrenebilir. Okul diploma bilgileri sorgulama hizmetlerinde kişilerin internet üzerinden işlem yapması, işleri çok daha kolay bir hale getirirken, sorgulama blog sitesindeki e okul veli giriş yazısında olduğu gibi ek bir giriş ya da üyelik de gerekmemektedir. Sorgulama yapılan ekran resimdeki gibidir;

Resimde de görüldüğü üzere kişilerin online olarak e okul diploma bilgileri sorgulama yapabilmesi için bazı bilgileri girmesi gerekir. Formun kişilerin kimlik bilgileri ile doldurulmasının ardından sistem tarafından girilen bilgilerin doğruluğu kontrol edilmekte ve eşleşen diploma bilgileri ekranda yayınlanmaktadır. Bu nedenle doğru bilgilerin kullanılması da çok önemlidir. Eğer yanlış bilgiler girilirse sistem tarafından hata mesajı yayınlanır. E okul portalı üzerinden sadece öğrenci bilgilerine erişim sağlanabilir. Diploma için ise sorgulama blog sitesinde belirtildiği gibi e okul diploma sorgulama ekranı üzerinden işlemlerin yapılması gerekir.

Sorgulama yapan kişilerin dikkat etmesi gereken en önemli nokta, 2008 yılı ve sonrasında mezun kişilerin sistemden yararlanabileceğidir. Önceki yıllara ait verilir online ortama aktarılmadığı için sorgulama ile diploma bilgilerine erişim sağlanmaz. Bu nedenle belirtilen tarihte ve ya daha sonraki tarihlerde mezun kişiler online olarak sistem üzerinden sorgulama yaparak bilgi alabilir. Hizmet tamamen ücretsiz olduğu gibi mezuniyet ve formdaki tarih bilgilerinin öğrenilmesi zorunludur. Aksi halde bilgilere erişilemez.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 15:5807.03.2016
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more