Reklamsız Sözcü

E Okul Mobil Uygulamaları

E okulun daha kolay kullanılması için e okul mobil uygulama oluşturulmuştur. Mobil uygulamayı tüm akılı cihaz sahipleri kullanabilir.

android-time 14:06 8 Ocak 2016
E Okul Mobil Uygulamaları
E okulun daha kolay kullanılması için e okul mobil uygulama oluşturulmuştur. Mobil uygulamayı tüm akılı cihaz sahipleri kullanabilir.

İnternet üzerinden yapılan işlemlerin çok daha pratik bir şekilde gerçekleştirilmesi adına Milli Eğitim Bakanlığı tarafından aynı zamanda e okul mobil uygulama da oluşturularak kullanıma sunulmuştur. E okul mobil uygulamasında kişilerin bilgi alabilmesi adına aynı internet üzerinden işlem yapar gibi işlem yapması ve bilgilerine ulaşması gerekecektir. Bu noktada e okul mobil uygulamasında da yine öğrencilerin üyelik bilgilerinin üzerinden sisteme erişim sağlanmalıdır. Sorgulama sitesindeki e okul veli girişi yazısındaki gibi kişiler veli girişi için online sistemleri tercih edebileceği gibi aynı zamanda mobil uygulamaları da kullanabilir. Mobil uygulamalar iki farklı şekilde hazırlandığından dolayı telefonlardaki işletim sistemlerine göre seçim yapılabilir.

iOS Uygulaması

E okul mobil uygulaması için Apple ürünlerini kullanan kişiler iOS uygulamasını kullanabilir. X sitesindeki e okul öğrenci girişi yazısındaki gibi öğrenci girişi konusunda kişiler iOS uygulamasını da kullanabilir. iOS uygulama tanıtım ve uygulama ekranı ise şöyledir;


Resimdeki ekranda da görüldüğü gibi kişiler iOS işletim sistemleri ile uyumlu uygulamayı telefonlardaki uygulama marketlerden de indirebilir.

Android Uygulaması

E okul mobil uygulama konusundaki diğer bir seçenek ise Android işletim sistemine sahip cihazlar için geliştirilmiştir. Android işletim sistemini kullanan kişiler Google Play'e giriş yaparak direk resmi uygulamayı indirebilir. Resmi uygulama sayfası ise şöyledir;

Resimde görüşen uygulama resmi uygulamadır. Kişilerin bu konuda benzer isimlerle yüklenen uygulamaları kullanmaması ve doğru e okul mobil uygulamasını indirmesi gerekir. Böylece sorunsuz bir şekilde hizmet alınarak uygulama aracılığı ile öğrencilerin takibi yapılabilir.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 15:5207.03.2016
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more