Reklamsız Sözcü

E Okul, Okul Boş Kontenjan ve Taban Puan Bilgileri Sorgulama

Okulların kontenjan durumu hakkında bilgi almak isteyenler e okul sisteminde, okul boş kontenjan ve taban puan bilgileri sorgulama yapabilir.

android-time 10:38 5 Ocak 2016
E Okul, Okul Boş Kontenjan ve Taban Puan Bilgileri Sorgulama
Okulların kontenjan durumu hakkında bilgi almak isteyenler e okul sisteminde, okul boş kontenjan ve taban puan bilgileri sorgulama yapabilir.

Öğrencilerin nakil işlemlerini yapabilmesi için okulların kontenjan durumunu bilmesi gerekir. Kontenjan durumu hakkında bilgi almak isteyen kişiler ise bu konuda online olarak e okul aracılığı ile bilgi sahibi olabilir. Sorgulama blog sitesinde yer alan e okul veli girişi işlemleri ile öğrencilerin okuldaki durumu takip edilebildiği gibi kişiler kontenjan gibi durumları da öğrenebilir. Bu konuda ziyaret edilmesi gereken uygulama sayfası şöyledir:

Bu ekran üzerinden kontenjan bilgisi öğrenmek isteyenlerin ilk olarak resimde görülen seçeneklerden birisi seçmelidir. Seçim sonrasında ise yeni bir ekran açılır. Sorgulama blog sitesindeki e okul öğrenci girişi yazısındaki gibi belirtilen e okul hizmetinde üyelik giriş yapılmasına gerek yoktur. Seçim sonrasında açılan örnek bir form ise şöyledir;

Kişilerin resimde görülen formu doldurmasının ardından ise okul ile ilgili kontenjan bilgilerine erişim sağlanabilir. Sorgulama sonuç sayfası aşağıdaki resimdeki gibidir.

Örnek sorgulamada da görüldüğü üzere kişiler istediği okulun kontenjan durumunu öğrenebilir. Bu konuda resimde görüldüğü gibi kontenjan bilgisi sınıflara göre ayrılmış durumdadır. Bu bakımdan inceleme yapmak ve bilgi almak da çok daha kolay bir hal almıştır. Sizler de öğrenci nakil işlemlerinde ya da okulların kontenjanları hakkında bilgi almak için belirtilen adımları takip ederek kolay bir şekilde güncel kontenjan bilgilerine ulaşabilirsiniz. Ücretsiz bir şekilde sunulan hizmetlerde herhangi bir üyelik gibi ek işlemler de gerekmemektedir. Üstelik kontenjan bilgileri sonrasında e okul portalı üzerinden işlemlerinize devam edebilir, öğrencilerin tüm eğitim hayatı hakkında güncel bilgileri öğrenebilirsiniz.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 15:5307.03.2016
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more