Reklamsız Sözcü

Emekli Maaşı Sorgulama ve Emekli Maaşı Kesintisi

Emekli maaşı alan kişiler, maaşlar üzerinden yapılan kesintiler hakkında online olarak bilgi alarak emekli maaşı kesintisi sorgulaması yapabilir.

android-time 09:51 15 Ocak 2016
Emekli Maaşı Sorgulama ve Emekli Maaşı Kesintisi
Emekli maaşı alan kişiler, maaşlar üzerinden yapılan kesintiler hakkında online olarak bilgi alarak emekli maaşı kesintisi sorgulaması yapabilir.

E devlette yer alan SGK, pek çok işlemin online olarak yapabilmesini sağlar. Emekli maaşı kesintisi gibi detaylı bilgi alınmak istenen durumlarda dahi e devlet kullanılabilir. Sorgulama blog sitesindeki emekli maaş sorgulama yazısında da belirtildiği gibi kişilerin mevcut maaşlarını öğrenmek ve maaşlarından yapılan kesintileri öğrenmek için resimdeki hizmetin seçilmesi gerekir.

Esgm blog sitesindeki SSK maaş sorgulama yazısında da belirtildiği 4A için resimdeki hizmet seçimi yapılmalıdır. Fakat sadece 4A için değil, diğer sigorta türleri için de benzer şekilde bilgi alınabilir. Eğer kişilerin hizmet seçimi sonrasında yanlış seçim yapılması ya da sigorta üzerinden alınan bir emekli maaşı bulunmuyorsa sistem tarafından hata mesajı verilir. Bu hata mesajı ise şöyledir;

Bu tür durumlarda kişiler sorgulamalarını tekrarlayarak, doğru hizmetin seçildiğini kontrol etmelidir.

4B Ve 4C Emekli Maaşı Kesintisi

4A dışındaki diğer sigortalar için de benzer şekilde emekli maaşı kesintisi bilgi alınabilir. Kişilerin online olarak işlem yapabilmesi adına 4B ve 4C emekli maaşı kesintisi hizmetleri de yine e devlet üzerinden kullanma sunulmuştur. Siteye giriş yapan kişiler SGK menüsü altında yer alan 4B ve 4C kategorilerini kullanarak kolay bir şekilde belirtildiği gibi bilgi alabilir. Bu açıdan tüm sigortalıların online olarak emekli maaşı kesintisi sorgulaması yapabilmesi mümkün kılınmıştır. Sizler de bu noktada belirtilen adımları takip edebilir ve bilgi alabilirsiniz.

Maaş kesintisi konusunda haksız bir kesinti olduğunu düşünen kişiler online olarak müracaatta bulunamasa da konuyla ilgili SGK müdürlüklerine başvuru yapabilir. Kurumlara yapılan başvurularda kişilerin durumu inceleyerek konuyla ilgili sonuç bilgisi paylaşılır.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 15:4607.03.2016
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more