Reklamsız Sözcü

Emekli Maaşını PTT’den Bankaya Aktarma Kılavuzu

Emekli maaşını alan kişiler isterlerse maaşlarını PTT’den veya bankadan alabilir. Bu konuda kişiler dilekçe vererek seçimlerini yapabilir.

android-time 09:48 19 Ocak 2016
Emekli Maaşını PTT’den Bankaya Aktarma Kılavuzu
Emekli maaşını alan kişiler isterlerse maaşlarını PTT’den veya bankadan alabilir. Bu konuda kişiler dilekçe vererek seçimlerini yapabilir.

Online olarak yapılabilen işlemler sayesinde kişielr emekli maaşını PTT'den bankaya aktarma işlemlerini yapabilir. Bu konuda herhangi bir sınırlama olmadığı gibi özellikle bankaya aktarma yapan kişilerin bankaların promosyonlarından faydalanması mümkündür. Dönemsel olarak bankalar tarafından çeşitli kampanyalar yapıldığından dolayı kişiler bu konuda karlı duruma geçebilir. Sorgulama blog sitesindeki emekli maaşı hesaplama yazısında belirtildiği gibi kişilerin emekli maaşı hesaplama işlemlerinden maaş alınan dönemdeki emekli maaşını PTT'den bankaya aktarma işlemlerine kadar tüm işlemlerini internet üzerinden yapabilmesi sağlanır. Kişilerin online olarak yapabileceği işlemlerde seçmesi gereken hizmet resimdeki gibidir:

Online olarak hizmet seçimi sonrasında kişilerin işlem yaptığı diğer ekran açılır. Ekranda yer alan formun doldurulması ile birlikte ise kişilerin gerekli değişiklikleri bir sonraki emekli maaşından itibaren geçerli olmaya başlar. Kişiler ilgili değişiklikleri takip edebileceği gibi emekli maaşı konusunda diğer detaylar da yine e devlet üzerinden öğrenilebilir. Bu bakımdan sadece emekli maaşını PTT'den bankaya aktarma için değil emekli maaşı konusunda da sorgulama sitesindeki emekli maaşı sorgulama yazısında belirtildiği gibi maaş üzerindeki kesintiler öğrenilebilir.

Sizler de tüm imkânlardan yararlanabilir ve kolay bir şekilde maaş ile ilgili işlemlerinizi yapabilirsiniz. Online olarak sunulan tüm hizmetler ücretsiz olduğundan dolayı herhangi bir ücret ödenmesine gerek kalmadan kolay bir şekilde bu konudaki işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. E devlet üzerinden yapılan işlemlerde kişilerin e devlet üyeliğine sahip olması gerekir. Bu detaya dikkat edilmesi halinde başka bir sorunla karşılaşmadan tüm işlemler tamamlanabilir ve maaş için kişilerin ihtiyaçları giderilebilir. Emekli maaşını PTT'den bankaya aktarma işlemleri kişilerin tercihine bırakılmıştır.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 15:4307.03.2016
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more