Reklamsız Sözcü

Emekli Olma Şartları ve Emeklilik Yaşı Hesaplama

Ne zaman emekli olurum uygulaması üzerinde yapılacak işlemler ile birlikte emekli olma şartları konusunda güncel bilgiler öğrenilebilir.

android-time 10:00 4 Ocak 2016
Emekli Olma Şartları ve Emeklilik Yaşı Hesaplama
Ne zaman emekli olurum uygulaması üzerinde yapılacak işlemler ile birlikte emekli olma şartları konusunda güncel bilgiler öğrenilebilir.

Emeklilik konusunda bilgi almak isteyen kişiler SGK tarafından kullanıma sunulan ne zaman emekli olurum uygulamasını kullanması yeterli olacaktır. Uygulama aracılığı ile kişiler kolay bir şekilde emeklik yönünden güncel durumunu kontrol edebilecektir. Bu açıdan emeklilik durumunu merak eden ya da ne zaman emekli olacağını öğrenmek isteyen kişilerin ne zaman emekli olurum uygulamasını kullanması yeterlidir. Sorgulama blog sayfasında yer alan ne zaman emekli olurum yazısında belirtildiği gibi sorgulama formu şöyledir.

Emeklilik konusunda kişilerin emekli olma şartlarına dikkat etmesi gerekmektedir. Emekli olma şartları konusunda farklı kriterler söz konusudur. Bu açıdan kişilerin prim ve yaş olarak güncel emekli olma şartlarına göre sigortası üzerinden inceleme yapması gerekmektedir. Yapılan incelemeler sonrasında ise kişilerin ne zaman emekli olacağı ve emekli olma şartları açısından eksiklerin ne olduğu görülebilmektedir. Esgm blog sitesinde yer alan emeklilik hesaplama yazısında belirtildiği gibi sonuç sayfası şöyledir:

Emekli olma şartları için kişilerin çalışmaya devam etmesi yeterlidir. Çalışılan sürelere göre prim ödemeleri yapılacak sigortalılar, bu sayede emekli olma şansını elde edebilir. Emeklilik konusunda detaylı bilgi almak isteyen tüm sigortalılar ne zaman emekli olurum uygulamasından yararlanabilir durumdadır. Ücretsiz bir şekilde kullanıma sunulan ne zaman emekli olurum uygulaması ile öğrenilecek emekli olma şartları üzerinden yapacağı çalışmaları da belirleyebilmektedir.

Eksik primler için prim borçlanması gibi imkanların bulunması, bu konuda kişilere seçenekler de sunmaktadır. İsteyen kişiler emekli olma şartları inç prim eksiğini direk borçlanma yolu ile alabilmektedir. Bu bakımdan bilgi alınarak güncel durumun takip edilmesi oldukça önemlidir ve pek çok konuda bilgi sağlamaktadır. Üstelik bilgiler güncel emekli olma şartlarına göre sunulmaktadır.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 15:5407.03.2016
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more