Reklamsız Sözcü

Emekli Sandığı Emekli Maaşı Hesaplama

Emekli sandığına tabi kişiler, emekli sandığı emekli maaşı hesaplama hizmeti ile kolay bir şekilde maaşını öğrenebilir.

android-time 09:39 4 Ocak 2016
Emekli Sandığı Emekli Maaşı Hesaplama
Emekli sandığına tabi kişiler, emekli sandığı emekli maaşı hesaplama hizmeti ile kolay bir şekilde maaşını öğrenebilir.

Kişilerin emekliye ayrılmasının ardından kendilerine bağlanan maaş miktarının öğrenilmesi noktasında emekliye ayrılmadan önce de bilgi alınabilir. Kişiler emekli sandığı emekli maaşı hesaplama sayfasını kullanarak işlem yapabilir. Sorgulama blog sayfasındaki emekli maaş hesaplama yazısında da belirtildiği gibi maaş hesaplamaları ücretsiz bir şekilde yapılırken, kişilerin yararlanması gereken sayfa şöyledir:

Emekli sandığı emekli maaşı hesaplama işlemlerinde hesaplamalar güncel mevzuatlara göre yapıldığından dolayı öğrenilen maaş miktarı da doğrudur. Bu açıdan emekli sandığı emekli maaşı hesaplama yapan kişilerin herhangi bir tereddüt yaşaması da söz konusu değildir. Esgm blog sitesindeki SSK maaş sorgulama yazısında da belirtildiği gibi 4A'lı kişiler için farklı bir sayfa kullanıma sunulurken, emekli sandığı sigortası için ayrı bir sorgulama sayfası kullanılmalıdır.

İşlemler için öncelikli olarak kişilerin doğru sorgulama sayfasına giriş yapması önemlidir. Eğer kişiler farklı bir sigorta türü üzerinden sorgulama yapmaya çalışırsa, sistem tarafından hata mesajının verilmesi mümkün olabilir, ayrıca kişiler hesaplama yapsa dahi alınan bilgiler doğru olmaz. Bu nedenle güncel bilgileri ve resmi bilgileri öğrenmek isteyenlerin dikkat etmesi gerekir.

Emekli sandığı emekli maaşı hesaplama yapanlar, yayınlanan sonuç sayfası üzerinden kolay bir şekilde güncel maaş bilgisini öğrenebilir. Ne kadar maaş alacağını öğrenmek isteyen, alınan maaşa göre hayat planlamasını yapmak isteyenler için online olarak sunulan hizmetleri kullanması yeterlidir. Sunulan hizmetlerin ücretsiz olması da bu konuda kolaylık sağlayarak herkesin sistemden yararlanmasını ve bilgi almasını sağlar. Bu bakımdan emekli sandığı sigortalıların hepsi, istediği takdirde sistem üzerinden bilgi alabilir.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 15:5407.03.2016
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more