Reklamsız Sözcü

Emeklilik Hesaplama ve Askerlik Borçlanması

Emeklilik konusunda kişiler prim eksiğini tamamlamak için askerlik borçlanması yapabilir. İşte emeklilik için askerlik borçlanması ile ilgili detaylar...

android-time 14:14 29 Ocak 2016
Emeklilik Hesaplama ve Askerlik Borçlanması
Emeklilik konusunda kişiler prim eksiğini tamamlamak için askerlik borçlanması yapabilir. İşte emeklilik için askerlik borçlanması ile ilgili detaylar...

Kişilerin emeklilik ile ilgili detaylı bilgi alabilmesi için emekli.gen.tr sitesinde yer alan ne zaman emekli olurum yazısında da belirtildiği gibi online olarak sorgulama yapması mümkündür. Uygulama aracılığı ile yapılan sorgulamada emeklilik için kişilerin ne eksiği odluğu öğrenilir. Öğrenilen bilgilere göre de kişiler eksiklerini tamamlayarak emekli olma hakkı elde edebilir. Emeklilik için askerlik borçlanması gibi işlemler de bu doğrultuda yapılmalıdır. Bu konuda kişilerin güncel durumunu öğrenmesi ilk olarak zorunludur. Emeklilik sorgulama için kullanılan uygulama resimdeki gibidir:

Emekli blog sitesinde yer alan emeklilik hesaplama yazısında belirtildiği gibi kişiler sadece prim eksiği ya da emeklilik için askerlik borçlanması işlemleri için değil, emeklilik durumunu incelemek ve ne zaman emekli olacağını öğrenmek için de uygulamayı kullanabilir. Uygulama üzerinden yapılan işlemler sonrasında sonuç sayfası iyi bir şekilde incelenmelidir. Emeklilik için askerlik borçlanması noktasında önemli olan kişilerin ne kadarlık bir prim eksiğinin olmasıdır. Uygulama sonuç sayfasında kişilerin prim eksiği de hesaplanır ve kişilerin kaç günlük prim ödemesi sonrasında emekli olabileceği yazar. Fakat bu konuda önemli diğer bir detay ise yaş açısından kişilerin emekli olma hakkı elde etmesidir. Aksi halde emeklilik için askerlik borçlanması yapılsa dahi kişiler emeklilik için gerekli yaşa girmeden emekli olamaz.

Emeklilik için askerlik borçlanmasında kişilerin prim eksiği prim borçlanması yolu ile elde edilir. Kişilerin ödeme yapması gerekir. Bu sayede ihtiyaç duyulan günler sigortaya eklenerek, emekli olunabilir. Emeklilik için askerlik borçlanması işlemleri isteğe bağlı olduğundan dolayı kişilerin yapması zorunlu değildir. Eksik primler çalışarak da tamamlanabilir.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 15:3907.03.2016
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more