Reklamsız Sözcü

Emeklilik Yaşı Hesaplama İşlemleri

Ne zaman emekli olurum uygulaması aracılığı ile emeklilik yaşı hesaplama gibi işlemler yapılabilir.

android-time 09:58 15 Ocak 2016
Emeklilik Yaşı Hesaplama İşlemleri
Ne zaman emekli olurum uygulaması aracılığı ile emeklilik yaşı hesaplama gibi işlemler yapılabilir.

Kişilerin emeklilik konusunda bilgi alabilmesi adına Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından özel bir uygulama oluşturulmuştur. Bu uygulama aracılığı ile kişiler istediği zaman emeklilik konusunda güncel bilgileri alabilir, sigorta ve emeklilik takibi yapılabilmektedir. Ne zaman emekli olurum uygulaması ücretsiz olarak kullanıma sunulduğundan dolayı tüm sigortalılar istediğinde resmi uygulama aracılığı ile bilgi alınabilmektedir. Ne zaman emekli olurum uygulaması için kişiler istediği zaman bilgi alabileceği gibi kişilerin sorgulama formunu doğru bir şekilde doldurması gerekir. Emekli.gen.tr sitesinde yer alan ne zaman emekli olurum yazısında da belirtildiği sorgulama yapılan ekran şöyledir:

Formun doğru bir şekilde doldurması hesaplamalar için çok önemlidir. Herhangi bir bilgi yanlışında ise hesaplamalar doğru olmaz. Bu bakımdan ne zaman emekli olurum uygulaması ile emeklilik yaşı hesaplama yapan kişiler yanlış yaş bilgisini öğreneceğinden dolayı emeklilik işlemlerini de doğru olarak yapamaz. Emekli blog sitesinde yer alan emeklilik hesaplama yazısında belirtildiği gibi kişiler işlemlerinde dikkatli olmalıdır.

Emeklilik yaşı hesaplama için kişilerin doğru bilgileri girmesi sonrasında emeklilik tarihi dahi öğrenilecektir. Böylece kişilerin kaç yaşında emekli olabileceği belirlenecektir. Emeklilik yaşı hesaplama sonrasında alınan bilgiler doğrultusunda emeklilik takibi yapılabilecektir. Emeklilik tarihinde ise online olarak emeklilik başvurusunun yapılması yeterlidir ve kişiler böylece emekli olma şansı da elde edecektir.

Emeklilik yaşı hesaplama işlemlerinde SGK tarafından güncel emeklilik mevzuatları kullanıldığından kişiler güncel ve resmi bilgiler alınır. Bu sayede emeklilik takibi de kolay bir şekilde yapılabilecektir. Sadece emeklilik yaşı hesaplama için değil, diğer sigorta kriterleri ve bilgiler için de çevrimiçi olarak uygulama üzerinden bilgi alınabilir. Bu bakımdan tüm emeklilik işlemlerinde ilgili uygulamaya giriş yapılmalı ve resmi uygulama dışında hiçbir uygulama ya da sistem kullanılmamalıdır.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 15:4607.03.2016
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more