Reklamsız Sözcü

GİB Borç Sorgulama Ve Vergi Borcu Ödeme

Kişiler GİB üzerinden vergi borcu sorgulama yaptıktan sonra mevcut borçlarını ödemek için vergi borcu ödeme adımlarını takip edebilir.

android-time 09:22 23 Ocak 2016
GİB Borç Sorgulama Ve Vergi Borcu Ödeme
Kişiler GİB üzerinden vergi borcu sorgulama yaptıktan sonra mevcut borçlarını ödemek için vergi borcu ödeme adımlarını takip edebilir.

Vergi ödemekle mükellefler, online olarak vergi durumlarını takip edebilir. Vergi ile ilgili işlemlerin yapılması için Gelir İdaresi Başkanlığı'nın internet sitesi ziyaret edilmelidir. Online internet vergi dairesi adı ile oluşturulan site üzerinden kolay bir şekilde vergi başta olmak üzere resmi borçlara erişim sağlanabilir. Gib.gen.tr sitesindeki vergi borcu sorgulama yazısında belirtildiği gibi kişiler online olarak borç sorgulamalarını resimdeki ekran üzerinden yapabilir.

GİB bilgi paylaşım blogundaki GİB borç sorgulama yazısında belirtildiği üzere borç sorgulamak için kimlik bilgilerin girilmesi yeterlidir. Borç bilgilendirme servisi olarak adlandırılan online hizmet aracılığı ile kişiler kolay bir şekilde borç durumunu öğrenebilir. Borç olduğu görülür ise kişiler vergi borcu ödeme adımlarına geçiş yapabilir. Ödeme bağlantılarının takip edilmesi ile birlikte vergi borcu ödeme işlemleri tamamlanabilir. Vergi borcu ödeme için kişilerin kredi kartı bilgileri istenir. Kart bilgileri girildikten sonra ise ilgili borç karttan tahsil edilir. Bu sayede tüm vergi borcu bulunan kişiler internet üzerinden ödeme işlemlerini yapabilir.

GİB tarafından oluşturulan özel sistem sadece tek bir vergiye yönelik değildir. Vergi borcu ödeme işlemleri için online olarak sunulan hizmetlerin seçilmesi ile birlikte ilk olarak borç dökümü alınmalıdır. Borç dökümü alındıktan sonra ise kişiler ekranda yer alan ödeme adımlarını takip ederek benzer şekilde ödeme işlemlerini tamamlayabilir. Ödeme noktasında kişilerin kart ödemesi yapamayacak durumda olması halinde ise kurumlara gidilmesi gerekir. Kurumlar üzerinden nakit ya da banka kartları üzerinden de ödeme alınabilmektedir. Bu bakımdan herhangi bir mağduriyet yaşanmadan kişielr ödeme işlemlerini gerçekleştirebilir. Online ödeme bu konuda kolaylık sağlamaktadır.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 15:5907.03.2016
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more