Reklamsız Sözcü

GİB MTV Vergisi Ödeme işlemleri

GİB MTV ödeme işlemleri için özel sayfaların açılması, GİB MTV ödeme işlemlerinin online olarak yapılmaya başlanmasını sağlamıştır.

android-time 13:58 31 Ocak 2016
GİB MTV Vergisi Ödeme işlemleri
GİB MTV ödeme işlemleri için özel sayfaların açılması, GİB MTV ödeme işlemlerinin online olarak yapılmaya başlanmasını sağlamıştır.

Kişilerin araçlarını vergi ödemelerini yapması için yıl içerinde iki eşit taksit halinde vergi ödemeleri alınmaktadır. Kişiler ödeme ayı içerisinde online olarak işlemlerini yapmak için GİB MTV ödeme işlemleri ekranına erişim sağlamalıdır. İlgili ekran sayesinde mevcut borçlar görüntülenebildiği gibi istenen vergi ödenebilir. Gib.gen.tr sitesindeki vergi borcu sorgulama yazısında belirtildiği gibi kişilerin ilk olarak vergi durumunu kontrol ederek borç sorgulama yapması gerekir. Sorgulama yapılan ekran ise şöyledir:

GİB blog sitesindeki MTV sorgulama yazısında belirtildiği üzere kişiler resimdeki formu doldurarak güncel durumunu görüntülemelidir. Sistem güncel olduğundan dolayı sorgulamada güncel bilgiler üzerinden kontrol sağlanarak sonuçlar sorgulama yapan kişiler ile paylaşılır. Böylece kişiler önceki dönemlerde ödemediği borçlar dahi sorgulama sonuçlarında görülür. Kişiler sonuçlar zerinden inceleme yaptıktan sonra GİB MTV ödeme işlemlerine geçiş yapabilir.

GİB MTV ödeme işlemlerinde mevcut borç tutarı kadar ödeme alınmaktadır. Bu bakımdan ek bir ödeme yapılmadan, işlem ücreti ödemeden online olarak sizler de vergilerinizi ödeyebilirsiniz. Ödeme konusunda sadece kredi kartı kabul edilmektedir. Bu bakımdan GİB MTV ödeme işlemlerini yapmak isteyenlerin kredi kartını kullanması gerekir.

Eğer kredi kartı ile ödeme yapılmazsa, GİB MTV ödeme işlemleri de başarılı bir şekilde tamamlamaz. Online olarak ödeme yapılan tek resmi portal GİB olmaktadır. Bu nedenle kişiler alternatif özel sistemleri de tercih ederek ödeme yapabilir. Fakat GİB güvenli bir ödeme yöntemi sunduğu için kullanılmalıdır. İnternet üzerinden MTV ile ilgili işlemler sadece GİB MTV ödeme işlemleri değildir. Kişiler gelecek dönem borcun ne kadar olduğunu da hesaplama yaparak öğrenebilir.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 15:3707.03.2016
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more