Reklamsız Sözcü

GSS Borç Sorgulama Ve Web Tahsilat Servisi

GSS borç sorgulama işlemlerini yaparak güncel borç bilginizi öğrenebilirsiniz. GSS borç sorgulama işlemleri sadece e devlet üzerinden yapılabilir.

android-time 10:14 27 Ocak 2016
GSS Borç Sorgulama Ve Web Tahsilat Servisi
GSS borç sorgulama işlemlerini yaparak güncel borç bilginizi öğrenebilirsiniz. GSS borç sorgulama işlemleri sadece e devlet üzerinden yapılabilir.

Genel Sağlık Sigortası hakkında bilgi almak isteyen kişiler e devlet üzerinde kolay bir şekilde güncel bilgilerini öğrenebilir. Esgm blog sitesinde yer alan GSS sorgulama yazısında belirtildiği gibi sadece güncel borç bilgisi için değil, alınan hizmet ile ilgili detaylar da sorgulama yapılarak öğrenilebilir. GSS borç sorgulama işlemlerinin yapıldığı ekran resimdeki gibidir;

GSS blog sitesindeki GSS borç sorgulama yazısında belirtildiği gibi kişiler resimdeki ekran tıkladıktan sonra hizmet ile ilgili tüm detaylar yayınlanır. Yayınlanan bilgilerin incelenmesi sonrasında ise kişiler merak ettiği borç bilgisini öğrenebilir. Borç bilgisinin dışında ise kişilerin hangi tarihlerde sigortaya dahil edildiği, hangi tarihlerde ne kadarlık prim borçlanması yapıldığı öğrenilmektedir. Borç bilgisinde aylık olarak detaylı bilgi alındığından dolayı sorgulama yapan kişiler için herhangi bir soru işareti kalmamaktadır.

Yapılan işlemler ücretsiz olduğundan dolayı istenilen zaman sorgulama yapılabilir. GSS borç sorgulama işlemleri için e devlet mobil uygulamaları da kullanılabilir. İlgili uygulama için mobil uygulama marketlerden uygulama indirilmelidir. Uygulama cihazlara yüklendikten sonra giriş yapılarak GSS için aynı şekilde sorgulama yapılabilir. Ayrıca mobil uygulama ile tüm e devlet uygulamaları da kullanılabilir.

Web Tahsilat Servisi

Kişiler GSS ile ilgili ödeme işlemlerinde SGK web tahsilat servisini kullanabilir. İlgili servis üzerinden yapılan işlemler ile birlikte güncel borç bilgisi alındığı gibi kişielr aynı zamanda borçlarını da ödeyebilir. Borç ödeme işlemlerinde kişilerin kredi kartını kullanması gerekir. Kart üzerinden alınan ücret ile birlikte kişilerin herhangi bir borcu kalmazken, sigortanın devam ettiği her ay içerisinde prim borçlanması oluşur. Bu nedenle ödeme işlemleri aylık olarak tekrarlanmalıdır. Ödemelerde herhangi bir komisyon alınmaz.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 15:5207.03.2016
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more