Reklamsız Sözcü

HGS Bakiye, Ceza ve Borç Sorgulama İşlemleri

HGS borç sorgulama bakiye yetersizliği sonucunda borcu oluşan kişiler tarafından yapılabilir. İşte HGS borç sorgulama ile ilgili detaylar...

android-time 15:43 17 Ocak 2016
HGS Bakiye, Ceza ve Borç Sorgulama İşlemleri
HGS borç sorgulama bakiye yetersizliği sonucunda borcu oluşan kişiler tarafından yapılabilir. İşte HGS borç sorgulama ile ilgili detaylar...

HGS borç sorgulama yeterli bakiyesi bulunmayan kişilerin geçiş yapması sonrasında oluşan ceza ve borç durumunun takip edilmesi için yapılmaktadır. Üstelik sadece aboneler için değil, aboneliği olmayan kişiler tarafından da HGS borç sorgulama yapılarak, herhangi bir cezanın alınıp alınmadığı kontrol edilebilir. Borç sorgulama için resmi portala giriş yapıldıktan sonra geçiş ihlali bölümü kullanılmalıdır. Hgs.gen.tr sitesindeki HGS ceza sorgulama yazısında belirtildiği kişilerin kullanması gereken uygulama ekranı şöyledir:

Sağ üst köşede yer alan geçiş ihlali bölümü ile kolay bir şekilde sorgulama yapılabilir. İlgili bölümde herhangi bir borç ya da ceza olup olmadığı görülecektir. Eğer kişilerin aldığı bir ceza varsa, en geç 15 gün içerisinde bakiye yüklemesi yapılmalıdır. Aboneliği bulunmayan kişiler ise abonelik alarak cezanın iptal edilmesini sağlayabilir. 15 günlük süre önemli olduğundan dolayı kişiler HGS borç sorgulama yaptıktan sonra tarihe dikkat etmelidir.

HGS borç sorgulama dışında online olarak pek çok işlem de yapılabilir durumdadır. Aboneler için önemli bakiye durumunun kontrol edilmesi, ne kadarlık bir bakiyenin olduğu, resmi uygulamalar aracılığı ile görülebilmektedir. Hgs.gen.tr blog sitesindeki HGS sorgulama yazısında belirtildiği gibi kişiler bu tür durumlar için de aynı site üzerinden işlem yapabilir.

Bakiye Kontrolü

Borç durumunu kontrol eden kişiler aynı zamanda bakiye durumunu da kontrol edebilmektedir. Bakiye işlemlerinin yapılması için portala üyelik girişi yapılması gerekmektedir. Üyelik giriş sonrasında güncel bakiye bilgilerinden geçiş bilgilerine kadar detaylı olarak bilgi giriş yapılabilmektedir. Giriş sonrasında bakiye yükleme gibi ek işlemler de yapılabilir. Sunulan online hizmetler sayesinde kişilerin herhangi bir sorun yaşamadan geçiş yapması sağlanmaktadır. Sizler de abonelik üzerinden mutlaka bakiye durumunuzu kontrol ederek, gerektiği zamanlarda işlemleri yapmalısınız.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 15:4407.03.2016
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more