Reklamsız Sözcü

HGS Bakiye Sorgulama Ve Yükleme İşlemleri

HGS bakiye yükleme işlemleri sayesinde geçiş için gerekli ücret aboneliğe yüklenebilmektedir. HGS bakiye yükleme konusunda alternatifler de bulunmaktadır.

android-time 09:15 15 Ocak 2016
HGS Bakiye Sorgulama Ve Yükleme İşlemleri
HGS bakiye yükleme işlemleri sayesinde geçiş için gerekli ücret aboneliğe yüklenebilmektedir. HGS bakiye yükleme konusunda alternatifler de bulunmaktadır.

Geçiş için gerekli ücretin bakiyede bulunması zorunlu olduğu HGS için abonelerin mutlaka bakiye yükleme işlemlerini yaparak ücret eklemesi gerekmektedir. Ücret konusunda dikkat etmeyen abonelerin bakiyelerindeki ücretin bitmesi haline ise borçlanma yapılır. Borçlanma sonrasında 7 gün içerisinde bakiye yüklemesi yapılması halinde herhangi bir sorun yaşanmaz. Fakat bu tür durumlarda da yine bakiye kontrolünün yapılması ile durum hakkında bilgi alınacağından dolayı abonelerin mutlaka bakiye yükleme işlemlerini nasıl yapacağını öğrenmesi ve gerektiği takdirde bakiye yüklemesi yapması gerekmektedir. HGS bakiye yükleme işlemleri için online olarak ödeme adımları takip edilebilir. Bu açıdan sorgulama yaptıktan sonra bakiye durumunu göre gerekli işlemler yapılmalıdır. Hgs.gen.tr sitesindeki HGS sorgulama yazısında belirtildiği gibi resmi sayfa şöyledir;

HGS PTT müşteri hizmetleri bakiye yükleme gibi işlemlerin kolay bir şekilde yapılmasını sağlamaktadır. Bu açıdan abonelerin işlem yapmak için ilgili portalı tercih etmesi gerekmektedir. HGS blog sitesindeki HGS bakiye yükleme yazısında belirtildiği yükleme yapılan ekran ise şöyledir;

Bankaların online sistemleri üzerinden her ne kadar HGS bakiye yükleme gibi işlemlerin yapılması mümkün olsa da güncel bakiye durumunun kontrol edilmesi, geçiş bilgilerinin görüntülenmesi gibi işlemlerde başka bir portalın kullanması mümkün değildir. Bu nedenle HGS ve abonelikler ile ilgili tüm bilgilere ulaşmak adına mutlaka müşteri hizmetlerinin kullanılması gerekmektedir.

Buna rağmen kişilerin sadece bakiye yükleme konusunda bankaların online sistemlerin kullanması mümkündür. Bankaların online sistemlerine giriş yapan kişilerin ödemeler bölümünden HGS bakiye yükleme seçeneklerini takip ederek aboneliklerine gerekli ücreti aktarabilir. Üstelik bankaların online sistemlerinde kişilerin hesapları ya da kredi kartları üzerinden ödeme yapılabilmektedir.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 16:0407.03.2016
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more