Reklamsız Sözcü

HGS Ceza Sorgulama ve HGS Borç Ödemesi

HGS’de kişilerin kaçak geçiş yapması halinde ceza verildiği için bu tür durumlarda HGS ceza ödemesi işlemleri yapılması gerekir.

android-time 14:17 29 Ocak 2016
HGS Ceza Sorgulama ve HGS Borç Ödemesi
HGS’de kişilerin kaçak geçiş yapması halinde ceza verildiği için bu tür durumlarda HGS ceza ödemesi işlemleri yapılması gerekir.

HGS sadece aboneliği bulunan kişilerin yararlanabildiği bir sistemdir HGS aboneleri için ayrı gişeler hazırlanarak bekleme yapmadan gişelerden geçilmesi sağlanmaktadır. Bu bakımdan kişilerin imkandan yararlanması için ilk olarak abone olması gerekir. Abonelik noktasında kurumlara yapılan başvurular ile birlikte çok kısa bir süre içerisinde abonelik alınabilir. Abonelik alındıktan sonra ise bakiye dâhilinde kişiler istediği şekilde geçiş yaparak gişeleri kullanabilir. Aboneliği bulunmayan kişilerin sistemi kullanması halinde ise sistem tarafından plakaya kaçak geçiş cezası verilir. Aracsorgulama.net sitesindeki HGS kaçak geçiş sorgulama yazısında belirtildiği gibi online olarak sorgulama yapılabilir. Sorgulama için siteye giriş yapılmalıdır. Site giriş sayfası ise resimdeki gibidir:


Sorgulama.biz.tr sitesindeki HGS sorgulama yazısında belirtildiği gibi kişiler farklı sorgulama işlemleri için resmi portalı kullanabilir. Resimde sağ üst köşede yer alan geçiş ihlali sorgulama bölümü ile kişiler plakaları üzerinden ceza alıp almadığını öğrenebilir. Ceza aldığını öğrenen kişiler ise ceza ödeme işlemlerine geçebilir.

HGS ceza ödemesi için diğer trafik cezalarında geçerli prosedürler uygulanmaktadır. Bu bakımdan kişiler bankalar ya da vergi daireleri aracılığı ile cezalarını ödeyebilir. Aynı zamanda kurumlara gitmeden online olarak da HGS ceza ödemesi yapılabilir. HGS ceza ödemesi işlemlerinde kişilerin komisyon vermeden işlemleri yapması sağlanır. Bu bakımdan ek bir ücret ödemeden ceza ödenerek kapatılabilir. Aboneliği bulunan kişilerin 15 gün içerisinde bakiye yüklemesi yapması ya da aboneliği bulunmayan kişilerin de 15 gün içerisinde abone olması halinde ceza iptal olur ve HGS ceza ödemesine de gerek kalmaz. Ceza alan kişiler bu imkanı da değerlendirebilir ve ceza ödemekten kurtulabilir.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 15:3907.03.2016
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more