Reklamsız Sözcü

HGS Sorgulama İşlemler Ve HGS Nereden Alınır?

HGS abonesi olmak isteyen kişiler bu konuda resmi kurumların yanında özel banka ve petrol ofislerine de başvuru yapabilir.

android-time 09:12 23 Ocak 2016
HGS Sorgulama İşlemler Ve HGS Nereden Alınır?
HGS abonesi olmak isteyen kişiler bu konuda resmi kurumların yanında özel banka ve petrol ofislerine de başvuru yapabilir.

Kişilerin HGS imkanlarından yararlanması için öncelikli olarak başvuru yaparak abone olması gerekir. Abonelik ile birlikte verilen etiketin araca yapıştırılmasının ardından hızlı geçiş sistemi şeritlerinin kullanılarak geçiş yapılması mümkün olmaktadır. Bu konuda kişilerin yapması gereken işlem çok basit olduğu gibi işlemler çok kısa süre içerisinde tamamlanmaktadır. HGS konusunda resmi kurum PTT'dir. PTT'nin yurt genelindeki şubelerine gidilerek abone olunabilir. Aracsorgulama.net sitesindeki HGS sorgulama yazısında belirtildiği gibi kişiler abone olduktan sonra aboneliklerini takip ederek bilgi alabilir.

PTT dışındaki başvuru merkezleri ise öncelikli olarak bankalardır. Bankalar üzerinden yapılan başvurular ile birlikte yine kısa süre içerisinde abone olunabilir. Abonelik konusunda bankalar çok daha fazla tercih edilmektedir. Bankalar tarafından sunulan kampanyalar sayesinde kişilerin abone olması çok daha caziptir ve avantalı bir şekilde hızlı geçiş sistemi kullanılabilir. Aynı zamanda bankalar üzerinden otomatik bakiye yükleme talimatı verilerek tekrar tekrar bakiye yüklemeye de gerek kalmamaktadır. Arac sorgulama blog sitesindeki HGS bakiye sorgulama yazısında belirtildiği gibi kişilerin bakiye sorgulama yapması gerekirken, otomatik ödeme talimatı veren kişilerin bu konuda böyle bir zorunluluğu kalmaz.

Hızlı geçiş sistemi hali hazırda kolaylık sağlayan bir sistem olduğu gibi abonelik sırasında bankalar üzerinden ödeme konusunda da talimat veren kişiler sonraki dönemlerde herhangi bir işlem yapmasına gerek kalmadan geçiş yapabilir.

Banka ve PTT dışında ise anlaşmalı petrol ofislerinde abonelik başvuruları alınmaktadır. Petrol ofislerinde de çeşitli kampanyalar ile kişilerin abone olması teşvik edilebilmektedir. Kişiler bu kampanyaları takip ederek avantajlı bir şekilde abone olabilir ve diğer kişilerdeki kuyruklara takılmadan gişelerden geçiş yapabilir.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 15:5907.03.2016
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more