Reklamsız Sözcü

HGS Sorgulama Ve PTT Müşteri Hizmetleri

HGS PTT müşteri hizmetleri, abonelerin yararlanabileceği bir sistemdir. HGS PTT müşteri hizmetleri aracılığı ile çeşitli sorgulamalar yapılabilir.

android-time 09:42 21 Ocak 2016
HGS Sorgulama Ve PTT Müşteri Hizmetleri
HGS PTT müşteri hizmetleri, abonelerin yararlanabileceği bir sistemdir. HGS PTT müşteri hizmetleri aracılığı ile çeşitli sorgulamalar yapılabilir.

Kişilerin online olarak sunulan hizmetleri kullanması her zaman için kolaylık sağlarken, aboneleri için oluşturulan HGS PTT müşteri hizmetleri de bu konuda işleri çok daha kolay bir hale getirmiştir. Sunulan hizmetler sayesinde abonelik ile ilgili takip yapılabilirken, kişiler hgs.gen.tr sitesindeki HGS borç sorgulama yazısında belirtildiği gibi borç ve ceza durumunu dahi online olarak öğrenebilir durumdadır. Giriş sayfası resimdeki gibidir.

Resimde görüldüğü gibi HGS PTT müşteri hizmetleri üzerinden aboneler dışında herkes için oluşturulan bazı hizmetler de bulunmaktadır. Gib.gen.tr sitesindeki HGS sorgulama yazısında belirtildiği gibi kişiler geçiş ihlali noktasında dahi online olarak sorgulama yapabilir. Üstelik bu bölümde sadece plaka bilgisinin girilmesi yeterli olduğundan dolayı kişiler tüm araçlar için istediği zaman sorgulama yapabilir. Sorgulama sonucunda araçlara ait herhangi bir cezanın olup olmadığı öğrenilebilir.

HGS PTT müşteri hizmetleri sorgulama konusunda abonelik bilgilerine ulaşmak isteyenlerin ise giriş bölümünü kullanması gerekir. Resimde de görüldüğü üzere giriş bölümüne tıklandığında kişilerin kimlik bilgileri istenir. Kimlik bilgilerinin girilmesinin ardından sisteme erişim sağlanabilir. Fakat daha önce üyelik almayan kişilerin bu bölümde ilk olarak üyelik alması gerekir. Üyelik alındıktan sonra sisteme belirtildiği gibi girilebilir. Giriş sonrasında ise ekranda yer alan menü üzerinden seçimler yapılarak HGS PTT müşteri hizmetleri üzerinden abonelik ile ilgili pek çok bilgi öğrenilebilir. Özellikle bakiye noktasında bakiye sorgulama yapılarak bakiyenin yeterli olup olmadığı öğrenilmelidir. Bu sayede herhangi bir sorun yaşanmadan kişiler bilgi alabilir. Üstelik HGS PTT müşteri hizmetleri aracılığı ile sunulan tüm hizmetler tamamen ücretsizdir.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 16:0107.03.2016
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more