Reklamsız Sözcü

Kredi Notu Nasıl Öğrenilir?

Findeks üzerinden kredi notu sorgulama işlemleri için ilk olarak Findeks üyelik işlemleri tamamlanmalıdır.

android-time 15:46 17 Ocak 2016
Kredi Notu Nasıl Öğrenilir?
Findeks üzerinden kredi notu sorgulama işlemleri için ilk olarak Findeks üyelik işlemleri tamamlanmalıdır.

Bankalardan alınacak hizmetlerde en önemli kriter haline gelen kredi notu konusunda kişiler online olarak bilgi sağlayabilmektedir. Findeks aracılığı ile yapılan işlemlerde kişilerin ilk olarak sisteme üye olması gerekir. Ücretli bir üyelik sisteminin yer aldığı Findeks için kişilerin ihtiyaçlarına göre seçim yaparak gerekli üyelik ücretini ödemesi gerekir. Bu şekilde yapılacak işlemler sayesinde herhangi bir sorun yaşanmadan konuyla ilgili bilgi alınabilecektir. Sorgulama.biz.tr sitesindeki kredi notu sorgulama yazısında da belirtildiği gibi kişilerin kredi notu sorgulama işlemleri için ilk olarak siteye giriş yapması gerekir. Site ana sayfası ise resimdeki gibidir.

Findeks üyelik işlemleri ikiye ayrılmış durumdadır. Buna göre kişiler bireysel ya da ticari olmak üzere iki farklı şekilde üyelik açabilmektedir. Kurumsal firma sahiplerinin bireysel yerine kurumlarının kredi notu için Findeks üyelik işlemleri bölümünden ticari seçimi yapması gerekmektedir. Bireysel, kişilerin kendi işlemleri sonucunda oluşan not bilgisine erişim sağlanması için geçerlidir. Findeks.gen.tr blog sitesindeki Findeks not sorgulama yazısında da belirtildiği  tüm işlemler tamamlandıktan sonra sisteme giriş yapılması ile birlikte güncel not durumu da görülebilir.

Findeks Üyelik Alma

Findeks üyelik işlemleri seçimi sonrasında kişilerin kimlik bilgilerini detaylı olarak üyelik formuna girmesi gerekir. Formun doldurulmasının ardından ise üyelik konusunda yapılacak tek işlem ücretin ödenmesidir. Ücretin ödenmesi ile birlikte üyelik aktif hale gelirken, kişiler istediği zaman Findeks üzerinden işlem yaparak güncel not bilgisini öğrenebilmektedir.

Kredi notu öğrenme noktasında Findeks dışında bir kaynağın olmaması, Findeks üyelik işlemlerinin yapılmasını zorunlu kılarken, ücretler aylık 4 TL gibi düşük tutulmuştur. Bu açıdan kişiler ödeme konusunda sorun yaşamadan işlem yapabileceği gibi sürekli takip altında tutulacak kredi notu sayesine yüksek bir nota sahip olunması ve herhangi bir düşüş yaşanmaması sağlanabilir. Kişilerin yüksek bir nota sahip olması için ödemelerini aksatmaması gerekirken bu konuda aksaklık yaşanması sonrasında kredi notunda düşüş görülmesi kesindir. Sistem her ne kadar ücretli olsa da kişilerin not yükseltmek için üyelik alması zorunlu olabilmektedir.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 15:4407.03.2016
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more