Reklamsız Sözcü

Kredi Notu Nedir? Nasıl Hesaplanır?

Kredi notu, kişilerin ekonomik durumunun bir özetidir. Kredi notu hakkında detaylı bilgi haberimizde.

android-time 08:59 13 Ocak 2016
Kredi Notu Nedir? Nasıl Hesaplanır?
Kredi notu, kişilerin ekonomik durumunun bir özetidir. Kredi notu hakkında detaylı bilgi haberimizde.

Kişilerin bankalara yaptığı tüm ödemeler kişilerin sicillerine işlenir. Son ödeme tarihlerinin geçirilmemesi halinden nota bu durum olumlu etki yaparken, kişilerin ödeme tarihlerini geçirmesi halinde gecikme yapılması nedeniyle kredi notu da düşmektedir. Not konusunda kişiler online olarak bilgi alabilir. Sorgulama blog sitesindeki kredi notu sorgulama yazısında da belirtildiği gibi kişiler Findeks sitesi üzerinden sorgulama yaparak bilgi alabilir.

Findeks üyelik üzerinden çalışan bir site olduğundan dolayı mutlaka üyelik girişi yapılmalıdır eğer üyelik girişi yapılmazsa, kişilerin kendi bilgileri üzerinden bilgi alabilmesi mümkün değildir. Bu nedenle sizler de online olarak bilgi almak ve kredi notu sorgulama yapmak adına üyelik girişi yapabilirsiniz. Üyelik girişi için üyeli bilgilerini bilmeyen ve üyelik almayan kişilerin bu konuda ilk olarak üyelik seçimi yapması gerekir. Findeks.gen.tr sitesindeki Findeks not sorgulama yazısında da belirtildiği gibi üyelik için site üzerinden bilgi alınabilir.

Not konusunda kişilerin üyelik paketlerini iyi bir şekilde incelmesi gerekir. İhtiyaçlara göre yapılan seçim sonrasında üyelik ücreti de ödenmelidir. Üyelik ücretinin ödenmesinin ardından sistemde üyelik aktif hale gelir. Böylece kişielr üyelik bilgileri üzerinden giriş yaparak güncel notunu öğrenebilir. Üyelik üzerinden her zaman kişiler giriş yaparak bilgi alabilir. Üyelik için ücretin ödenmeye devam edilmesi halinde üyelik sürekli aktif kalır ve böylece kişielr not bilgilerini öğrenebilir. Güncel not durumunun öğrenildiği Findeks sayesinde sadece bireysel değil, ticari üyelik alınabilir. Ticari üyeliklerin açılmasında ise kişiler online olarak işlem yapmadan önce kurumlara giderek belge ibrazında bulunması gerekir. Bu açıdan ticari kredi notu konusunda kişilerin yapması gereken çok daha fazla işlem vardır.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 16:0607.03.2016
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more